Siddharta z nowym klipem
Minęły zaledwie niecałe 4 miesiące od wydania albumu "Infra", a słoweńska grupa Siddharta zapowiada kolejny album studyjny.
2015-11-26, 15:18

Pierwszą zapowiedzią płyty "Ultra", która ukaże się w Polsce 8 stycznia jest singel "Nastalo Bo". 

"Ultra” jest następcą wydanego we wrześniu 2015 roku albumu „Infra”. Oba albumy są prezentem dla fanów z okazji dwudziestolecia istnienia Siddharty.

Siddharta powstała w 1995 roku, kiedy czterej przyjaciele – Tomi M. (wokal, gitara), Primož B. (gitara, wokal), Primož M. (gitara basowa) i Boštjan M. (perkusja) – postanowili zacząć grać razem pod nazwą przyjętą z tytułu znanej książki Hermanna Hesse. W 1999 roku rozpoczęło się pasmo największych sukcesów zespołu. Klip „My Dice” z 2004 roku był wykorzystywany w czołówce MTV Rock Chart i emitowany przez tydzień w MTV Europe. Od 20 września 2004 roku pojawiał się również w kilku innych ważnych stacjach w Europie (MTV, VIVA, VH1). 13 września 2004, razem z premierą w MTV Europe, Siddharta została uznana przez MTV za Artystę Tygodnia. W 2005 roku Siddharta otrzymała w Lizbonie swoją pierwszą nagrodę MTV European Music Award (EMA) w kategorii Best Act. Ten sukces grupa powtórzyła rok później zwyciężając w kategorii Artist of the Year.

Zespół kilkukrotnie występował w Polsce, gdzie cieszy się dużą popularnością. Ostatni raz - w 2014 roku, gdy wystąpił na koncertach w Głogowie, Warszawie, Krakowie i Lublinie.

https://www.youtube.com/watch?v=OX3Lpdbev1o

KONTAKT / AUTOR
Grzegorz Szklarek
Cantaramusic.pl
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy