Bukovsky jedzie "Tramwajami"
"Tramwaje" to debiutancki solowy singel Bukovsky'ego znanego z gliwickiej grupy Processs.
2019-10-14, 16:22

Mariusz Bukowski (Bukovsky), nastoletni głos zespołów gliwickiej sceny alternatywnej porzucił na lata śpiewanie, na rzecz poświęcenia się walce z przestępczością, a potem pomocy prawnej społeczeństwu.

W zeszłym roku namówiony do come backu oddał się na nowo swojej pasji i wspólnie z Piotrem Pawłowskim (Made In Poland, The Shipyard) przygotowali nową muzykę, osadzoną w brzmieniu lat 80-tych, ale zagraną nowocześnie i współcześnie. Współautorem tekstu do utworu "Tramwaje" jest Darek Dusza, zaś utwór wyprodukował Leszek Biolik.

Były prokurator, w krucjacie o lepszy świat.

Bukovsky: „Przed studiami - gliwicka scena alternatywna i najbardziej znany zespół, w którym grałem czyli Processs. W styczniu 2018 roku rozpocząłem współpracę z grupą 1984 (na You tube – „Biała chorągiewka” 1984&Bukowski), a pół roku później, po zakończeniu kooperacji z 1984 – zaprosił mnie do współpracy Piotr Pawłowski, który wcześniej widział ten filmik. Pojechałem do Gdańska, zrobiliśmy materiał na płytę, którą nagramy w styczniu. Mamy już gotowe demo kolejnych 5 utworów”.

"Tramwaje": https://youtu.be/pHgPUWR3lE4

KONTAKT / AUTOR
Grzegorz Szklarek
Cantaramusic.pl
ZAŁĄCZNIKI
bukovsky.jpg
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy