Dziś premiera debiutanckiej płyty krakowskiego The Segue
"Holograms' to tytuł debiutanckiej płyty krakowskiej formacji The Segue, która w swojej muzyce łączy elementy jazzu i rocka progresywnego.
2019-12-16, 09:51

Płyta "Holograms" jest zbiorem autorskich kompozycji Karoliny Wiercioch i Roberta Wierciocha. Na fundamencie nieregularnych podziałów rytmicznych zespół sprawnie i w sposób przyjazny dla słuchacza zestawia ze sobą liryczne tematy, jazzowe improwizacje z gitarowymi riffami, inspirowanymi rockiem i metalem progresywnym. Wyróżnia się chęć muzyków do eksperymentowania i poszukiwania nowych brzmień. W utworach usłyszeć można fascynację autorów muzyką takich artystów jak: Hiromi Uehara, Tigran Hamasyan, Esbjörn Svensson, Brad Mehldau, Guthrie Govan, Steve Morse czy zespołów Liquid Tension, Periphery. 

"Questions": https://youtu.be/fp2hvOjh11A

Zespół The Segue tworzą absolwenci Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki rozrywkowej, działający na scenie muzycznej od wielu lat. Są finalistami ogólnopolskich konkursów muzyki jazzowej takich jak m.in. JAZZ JUNIORS, czy RCK PRO JAZZ, a także mają na koncie liczne koncerty i wiele nagranych płyt.

W obecnym składzie zespół gra od 2017 roku:

Robert Wiercioch- gitara

Karolina Wiercioch- klawisze 

Szymon Piotrowski- perkusja

Marcin Essen - bas

KONTAKT / AUTOR
Grzegorz Szklarek
Cantaramusic.pl
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy