Komety jadą do Trójmiasta
Dziś ukazał się kolejny klip grupy Komety zapowiadający album "Alfa Centauri", który ukaże się 14 lutego.
2020-02-03, 10:45

Oto, co o utworze powiedział lider Komet - Lesław: „Ta piosenka jest dowodem miłości do Trójzębu Neptuna - Gdańska, Sopotu i Gdyni. W teledysku wsiadamy do magicznego pociągu, w którym zmieniamy  się w nastolatków wyruszających na swój pierwszy podbój Trojmiasta.” 

Komety, uznawane za jeden z najważniejszych zespołów alternatywnych XXI wieku, to warszawski zespół uformowany przez Lesława (gitara, wokal, muzyka, słowa) w roku 2002. Komety nagrały siedem płyt studyjnych i dwie koncertowe. 

Ich twórczość zjednała im fanów nie tylko w kraju, ale i za granicą. Zespół  koncertował m.in. w Anglii, Szwecji, Niemczech i Meksyku, gdzie ukazał się anglojęzyczny album zawierający ich największe przeboje. 

Pomimo kilkukrotnych zmian w składzie, nieodmiennie centralnym punktem, a zarazem znakiem rozpoznawczym Komet, pozostają głos i teksty Lesława, poetycko niejednoznaczne, często rozgrywające się w pejzażach Warszawy, stawiające go w gronie najwybitniejszych autorów swojego pokolenia. 14 lutego ukaże się nowy, pierwszy od 6 lat album studyjny Komet zatytułowany "Alfa Centauri". 

"Gdańsk Sopot Gdynia": https://youtu.be/OWXyJnZn-8s

KONTAKT / AUTOR
Grzegorz Szklarek
Cantaramusic.pl
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy