Komety z nowym singlem "Nigdy"
Ukazał się kolejny singel grupy Komety z płyty "Alfa Centauri".
2020-03-10, 10:07

Lider Komet, Lesław, tak opisuje tę kompozycję: "Jest mi dużo łatwiej napisać piosenkę o miłości niż wyznać komuś uczucie. Być może dlatego napisałem ich tak wiele. Jeżeli płyta  „Alfa Centauri” jest esencją Komet  to piosenka „Nigdy” jest esencją płyty „Alfa Centauri”". 

"Nigdy": https://youtu.be/Q2yIHb40eQ0

Komety, uznawane za jeden z najważniejszych zespołów alternatywnych XXI wieku, to warszawski zespół uformowany przez Lesława (gitara, wokal, muzyka, słowa) w roku 2002. Komety nagrały siedem płyt studyjnych i dwie koncertowe. 

Ich twórczość zjednała im fanów nie tylko w kraju, ale i za granicą. Zespół  koncertował m.in. w Anglii, Szwecji, Niemczech i Meksyku, gdzie ukazał się anglojęzyczny album zawierający ich największe przeboje. 

Pomimo kilkukrotnych zmian w składzie, nieodmiennie centralnym punktem, a zarazem znakiem rozpoznawczym Komet, pozostają głos i teksty Lesława, poetycko niejednoznaczne, często rozgrywające się w pejzażach Warszawy, stawiające go w gronie najwybitniejszych autorów swojego pokolenia. 14 lutego ukazał się nowy, pierwszy od 6 lat album studyjny Komet zatytułowany "Alfa Centauri". 

KONTAKT / AUTOR
Grzegorz Szklarek
Cantaramusic.pl
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy