IKSY prezentują "Dwie Lewe Ręce"
Dwie lewe ręce” to trzeci singiel mikołowskiej grupy IKSY, który pochodzi z ich debiutanckiej płyty „Piękno chaosu”.
2020-04-29, 11:44

Singiel jest o tyle wyjątkowy, że jako jedyna piosenka na płycie, został nagrany oldschoolową metodą, w której to muzycy nagrywają swoje partie jednocześnie, a w tym przypadku nawet w jednym pomieszczeniu. Jest to swego rodzaju wykonanie live utworu. 

„Dwie lewe ręce” zostały też zarejestrowane w formie video, na którym zobaczymy dokładnie momenty wykonania wersji albumowej utworu.

IKSY to zespół z Mikołowa, który w czasie swojej 4-letniej działalności, tworzenia i koncertowania wydał 2 EP-ki (“Obrzeszki” 2016, “Jesienią” 2018) i 1 longlaya (“Piękno Chaosu” 2019). Zagrali m. in. na Juwenaliach Krakowskich, Juwenaliach Gliwickich, Festiwalu w Bochum, są także laureatami jednej z głównych nagród Festiwalu Fama.

W swojej twórczości, którą określają mianem „quasi-popu” z łatwością łączą różne gatunki muzyczne, obdzierają literaturę ze sztampy i patosu. Tworzą i grają muzykę tak jak czują, bez względu na istniejące trendy. Używają przy tym gier słownych, ironii i absurdalnych kontekstów zaczerpniętych z popkultury.

Skład:

Agata Duda – teksty, wokal, ukulele
Radek Kasprzycki – gitara elektryczna, teksty
Kuba Kasprzycki – gitara basowa
Filip Bojdoł – skrzypce
Piotr Harazin – perkusja

KONTAKT / AUTOR
Grzegorz Szklarek
Cantaramusic.pl
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy