Na Tak wciąż żyje
Grupa Na Tak zaprezentowała klip do utworu "Sprawdź czy żyję".
2020-07-08, 13:09

"Sprawdź, czy żyję" nie jest wcale zachętą do interesowania sie losem ludzi wokół, lub do rutynowej kontroli, czy wciąż jeszcze żyją. To tylko zauważenie faktu, że bywamy samotni nawet wśród ludzi, w pracy w domu, na imprezach.

"Sprawdź czy żyję": https://youtu.be/kG0uxjxMPbQ

Z doświadczenia wiadomo, że media społecznościowe wcale nie pomagają poczuć się z tym lepiej, ani tym bardziej nasilająca się atmosfera polaryzacji społeczeństwa. A tak bardzo pragniemy, by inni dzielili z nami nie tylko życie, ale także podzielali ideały. Samotność to, oprócz biedy i rasizmu największa choroba naszych czasów.

Muzyka Na Tak stylistycznie nawiązuje do nurtu new wave, choć jest to spore uproszczenie, bo słuchacz znajdzie tu odwołania także do innych stylów, takich jak: pop, alternatywny rock, muzyka klubowa, krautrock, jazz, a nawet muzyka dancingowa. Chwilami brzmią jak Orbital w "Funny Break", innym razem jak połowa zespołu Madness na wiejskiej zabawie. Wychodzenie poza ramy wynika z tego, że styl muzyczny jest tu tylko narzędziem do wyrażania treści. Te zaś traktują o naturze współczesnego człowieka chciwego, pochłoniętego zdobywaniem iluzorycznej pozycji wykreowanej przez system. Na Tak to trójka artystów bawiących się formą i treścią. 

Na Tak powstał w 2009 roku, ale ponownie narodził się dopiero w 2012. W tym samym roku muzycy podsumowali początkowy okres działalności pierwszą płytą „Na Raz” i przystąpili do realizowania nowego materiału. Tak oto w 2013 roku ukazał się drugi album zespołu zatytułowany „13”. Płyta zajęła piąte miejsce w rocznym podsumowaniu muzycznym portalu „gazeta.pl”. Kolejny album "Ewolucja " wydali trzy lata później. Te trzy albumy zamykają działalność wydawniczą zespołu, W 2016 roku muzycy podpisali kontrakt z firma fonograficzną S.P. Records i przygotowują się do wydania kolejnego krążka.

W maju 2016 roku zespół wziął udział w 11 edycji programu Must Be The Music i dotarł do jego finału.

KONTAKT / AUTOR
Grzegorz Szklarek
Cantaramusic.pl
ZAŁĄCZNIKI
na-tak.jpg
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy