Stacja Folk odnajduje drogę
Ukazał się nowy teledysk formacji Stacja Folk z jej debiutanckiej ep-ki "Naturalnie"
2020-09-25, 12:58

Wokalistka i liderka zespołu Karolina Jastrzębska tak mówi o tej kompozycji: 

"„Find a way” to jedyna anglojęzyczna piosenka na naszej debiutanckiej EP-ce. W utworze gościnnie wystąpił Jacek Wąsowski na banjo. Kompozycja jest inspirowana muzyką amerykańską, a w szczególności nurtem bluegrass wywodzącym się ze stanu Kentucky, gdzie rosła niebieska trawa (stąd nazwa). Do mojego wokalu chórki dośpiewuje Michalina, a rolę rytmiczną przejmuje tutaj mandolina uderzając na dwa w odpowiedzi na mocne akcenty kontrabasu. Całość dopełniają stylowe zagrywki oraz klimatyczne solo na skrzypcach i gitarze akustycznej".

"Find A Way": https://youtu.be/rsYwfLc2wSw

Klip  opowiada o drodze, którą musi przejść bohaterka by dowiedzieć się co tak naprawdę chce robić w życiu. Jesteśmy świadkami jej przemian i kolejnych etapów poszukiwań. Efektowności i dramaturgii scenom dodaje technika slow motion, w której zrealizowany jest cały teledysk. Jego pomysłodawcami i wykonawcami są Mateusz Wolski i Tomek Bułas z ekipy Followlight.

Choć każdy z nich pochodzi z innego miasta spotkali się na jednej stacji – Folk! Autorką projektu jest Karolina Jastrzębska, u której zamiłowanie do akustycznych instrumentów strunowych zainicjowało falę nowych pomysłów na ich wykorzystanie. Zainspirowana muzyką americana, której jest fanką od wczesnych lat dzieciństwa, postanowiła stworzyć zespół, który będzie nawiązywał do tego gatunku, jednocześnie wykonując większość utworów w języku polskim. W piosenkach Stacji Folk można usłyszeć wpływy bluesa, bluegrassu czy popu. Znakiem rozpoznawczym zespołu jest charakterystyczny, czysty i barwny wokal Karoliny, która jednocześnie pełni rolę mandolinistki i kompozytorki. Brzmienie grupy wzbogacają pełne ekspresji skrzypce Michaliny, melodyjna gitara Rafała oraz trzymający wszystko w ryzach kontrabas Michała. W repertuarze zespołu, na który w 99% składają się ich własne utwory, nie brakuje przyjemnych dla ucha refrenów czy rytmicznych zwrotek, a całość wzbogacają chwytliwe riffy i zawrotne improwizacje.

KONTAKT / AUTOR
Grzegorz Szklarek
Cantaramusic.pl
ZAŁĄCZNIKI
stacja-folk.jpg
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy