Less Is Lessie w duecie z Michałem Wojtasem
Ukazał się nowy singel i klip wrocławskiej grupy Less Is Lessie zapowiadający jej debiutancką studyjną płytę "The Escape Plan". W utworze "Blue Steel (Less Is More)" wystąpił gościnnie Michał Wojtas znany z projektu Amarok.
2021-02-16, 10:14

Less Is Lessie o albumie “The Escape Plan”: Od samego początku inspirował nas Wrocław - miasto w którym mieszkamy i tworzymy. Dlatego pomysł na tą płytę wziął się prosto z miejskiej gęstwiny. Proponujemy słuchaczom spacer dźwiękowy po wrocławskim Nadodrzu - dzielnicy pełnej kontrastów, ale dzięki temu bardzo wyjątkowej, z bogatą historią, będącej obecnie inkubatorem wielu interesujących inicjatyw społecznych. Na pierwszy rzut oka (i ucha) powierzchowność Nadodrza wydaje się być ponura i przytłaczająca. Dlatego dodaliśmy warstwę muzyczną, która otwiera pewną drogę ucieczki od niesprzyjającego otoczenia i miejskiego zgiełku.

Podróż zaczynamy na ulicy Nowowiejskiej, a kończymy w rejonie wrocławskiego Portu Miejskiego. Wszystkie sample, które usłyszymy na płycie pochodzą z nagrań terenowych prowadzonych przez nas na Nadodrzu i przeplatają się z inspirowaną tym miejscem autorską muzyką z rockowym pazurem”.

Teledysk: https://youtu.be/EKQOjRAFYZw

Zespół Less Is Lessie rozpoczął działalność w marcu 2015 roku na koncercie we wrocławskim studiu Uniq Sound. Płyta z materiałem live z tego występu ukazała się w sierpniu 2016. Fragmenty wydarzenia dostępne są także w formie klipów wideo w serwisie YouTube. Na początku 2018 roku muzycy wydali swój pierwszy w pełni studyjny singiel “Blackout”, który miał radiową premierę w lipcu 2018 na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia w audycji Piotra Kaczkowskiego “Mini Max”.

Osiągnięcia muzyczne:

Festiwal Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego, support dla Tides From Nebula; Scena Konkursowa  SLOT Art Festiwal 2017 - 1 miejsce; Jeleniogórska Liga Rocka - finał; AEStrada, Konkurs Stowarzyszenia Realizatorów Dźwięku 2017  - finał; Kino Nowe Horyzonty 2016 - autorski koncert "Na Dużym Ekranie"; Muzyczna bitwa Radia Wrocław 2016 - półfinał; Neuro Music 2016 - finał, eliminacje do Asymmetry Festiwal.

Weronika Kowal - skrzypce, klawisze

Maciej Janiszewski - gitara basowa

Filip Kozak - śpiew, klawisze, programowanie

Emil Madaliński - gitara

Konrad Mikołajczyk - perkusja

Tracklista "The Escape Plan": 

1. Wyszyńskiego
2. The Great Escape
3. Nowowiejska
4. The Fall
5. Słowiańska
6. Blackout
7. Jagiellończyka
8. 20/20
9. Kurkowa
10. One Minute At A Time
11. Chrobrego
12. Blue Steel
13. Park Staszica
14. Fast And Furious
15. Reymonta
16. The Great Escape Reprise
17. Caribou Gone
18. Blue Steel (Less Is More)

KONTAKT / AUTOR
Grzegorz Szklarek
Cantaramusic.pl
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy