Michał Szczerbiec pyta: 'Co z tego masz?'
"Co z tego masz?" to drugi singiel zwiastujący czwartą płytę gitarzysty Michała Szczerbca zatytułowaną "Przyjdzie na ciebie czas". Album ukaże się 7 maja.
2021-04-12, 10:34

Klip "Co z tego masz?": https://youtu.be/fa6hWRQEh0A

Piosenka opowiada o sytuacji, w której nasze starania nie przynoszą zamierzonego efektu. Im bardziej czegoś pragniemy tym trudniej to otrzymać. Potrzebna jest przestrzeń i dystans do samych siebie i okoliczności, które nas spotykają. Odpuszczanie sobie pewnych rzeczy jest kluczem do spokoju. Nie wszystko zawsze się musi udać. Ważne jest aby wyciągnąć z tego wnioski i zastanowić się co takie doświadczenie nam dało.

W utworze na saksofonie zagrał Arek Osenkowski, który wystąpił również w klipie wraz z Tomkiem Zawadzkim i Wojtkiem Bylicą. Pozostałe instrumenty (bas, sample, keyboard) nagrał i zaaranżował Michał.

Płyta "Przyjdzie na ciebie czas" będzie zawierała nowe kompozycje utrzymane w stylistyce pop-rockowej z mocnym brzmieniem gitar oraz sekcji rytmicznej. Polskie teksty oraz wpadające w ucho melodie to elementy, których należy się spodziewać w nowym wydawnictwie. 

Michał Szczerbiec - gitarzysta, wokalista, kompozytor, tekściarz, aktor. Doceniany przez krytyków oraz publiczność, kilkukrotnie wyróżniany w konkursie gitarowym „Solo Życia” organizowanym przez Mieczysława Jureckiego (ex-Budka Suflera). Michał ma za sobą występy jako headliner na: VIII Ochota Blues Festival, XIII Praski Blues, Warsaw Guitar Night. Na przestrzeni lat dzielił scenę z takimi artystami jak: Leszek Cichoński, Krzysztof Ścierański, Janek Pentz czy Najlepszy Przekaz w Mieście. Jest autorem wielu kompozycji instrumentalnych publikowanych m.in. w książce z płytą CD – „Wojny Gitarowe” 2009 i 2011 wydawnictwa Absonic. Zafascynowany klimatem lat 60. kreuje własne około bluesowe brzmienia. Ma na koncie trzy płyty sygnowane jego imieniem i nazwiskiem. Ostatnia z nich, zatytułowana "The Last Scavenger" powstała we współpracy z Arkiem Osenkowskim i Wojciechem Madajskim. 

 

KONTAKT / AUTOR
Grzegorz Szklarek
Cantaramusic.pl
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy