Duet Improopera wydał debiutancką płytę
Nakładem Requiem Records (Opus Series) ukazała się płyta projektu Aleksandry Opały i Piotra Matusika.
2021-05-12, 12:01

Improopera to projekt tworzony przez dwoje artystów z pozornie dwóch różnych od siebie światów muzycznych – Aleksandrę Opałę – śpiewaczkę operową oraz Piotra Matusika – pianistę jazzowego. Album jest dostępny w katalogu wytwórni płytowej REQUIEM RECORDS / Opus Series.

Album powstał w ramach Stypendium Miasta Bielska-Białej w Dziedzinie Kultury i Sztuki – edycja 2020, jako projekt „Improopera”.

Materiał zarejestrowano 5 grudnia 2020 roku w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej.

„Improopera” to poszukiwanie uniwersalnego języka sztuki, synteza klasycznego głosu – mezzosopranu i pieśni z jazzową harmonią i improwizacją oraz brzmieniami syntezatorów, a także fortepianu. Duet w innowacyjny sposób łączy dwa światy wykonując klasyczne pieśni kompozytorów takich jak Czajkowski, Szymanowski czy Ravel dekonstruując je poprzez zmiany harmoniczne, formalne czy też obdarzając je improwizowanymi introdukcjami jak i solami fortepianu oraz syntezatorów. Oryginalnie brzmiący, ciepły i pełen barw mezzosopran jak i znakomite frazowanie śpiewaczki doskonale łączy się z grą pianisty bogatą w improwizacje obfite w ciekawą rytmikę i przestrzenne harmonie.

"Uwoz Mamo Roz": https://youtu.be/pqFO6JVBDn8 

KONTAKT / AUTOR
Grzegorz Szklarek
Cantaramusic.pl
ZAŁĄCZNIKI
improopera.jpg
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy