BLACK WATER PANIC PROJECT / limitowana edycja nowego singla już w sprzedaży
Do sklepów trafiła limitowana, pięknie przygotowana pod względem grafiki i zawartości , edycja nowego singla zielonogórskiej grupy Black Water Panic Project zatytułowanego „I’d rather lick public lavatory’s floors than kiss you, Honey”.
2016-03-15, 21:21

Na singlu, oprócz tytułowej kompozycji znanej już z najnowszego albumu TheBWPP “Alpha Pro Broken Machines”, znalazły się trzy dotąd niepublikowane utwory. Są to: druga część “I’d rather lick...” w dwóch wersjach (metal industrial/hell pop i acoustic), pozwalających na prześledzenie procesu twórczego i aranżacyjnego Koszmar Zwierzęcia. Dość delikatną na początku melodię zmienia on nie do poznania w ciężki numer osadzony mocno w mrocznej stylistyce mającej swoje korzenie w brzmieniach Joy Division i Nine Inch Nails, a także transowy “Meth Memmories Jazz Solution” czyli szalona przejażdżka przez elektroniczny zły sen będący doskonałym tłem do lektury zbioru tekstów poetyckich w języku polskim. Przekładu “Dowodu Osobowości”, bo taki tytuł ma literacka część singla, na język angielski podjął się Tomasz Opaliński, lektor, szkoleniowiec i autor wielu doskonałych tłumaczeń z różnych dziedzin.

Na okładce możecie Państwo zobaczyć jedną z instalacji Koszmar Zwierzęcia, w której autor wykorzystał ręcznie zdobioną przez siebie czaszkę, jeden z ulubionych motywów w swojej twórczości plastycznej. Do tej wybuchowej mieszanki literacko-muzycznej zespół dołączy dwa wideoklipy autorstwa Michała Bilińskiego.

Singel limitowany do 100 egzemplarzy.

  1. “I'd rather lick public lavatory's floors than kiss you, Honey” (part1)
  2. “I'd rather lick public lavatory's floors than kiss you, Honey” (part2)
  3. “I'd rather lick public lavatory's floors than kiss you, Honey” (acoustic version, original song before edition)
  4. “Meth Memmories Jazz Solution”

     ”Dowód Osobowości/ Proof of Personality”

Konsekwencja, cierpliwość i dyscyplina to słowa, które określają najtrafniej określają album „Alpha Pro Broken Machines” (2015). Pod względem muzycznym trafiły tam przemyślane kompozycje osadzone w tonacjach molowych, pełne melodyjnych wokali, krzyków oraz „growli” podkreślających mroczne oraz melancholijne teksty, zaśpiewane przez Koszmar Zwierzę i Katarzynę Pusowską. Eklektyczna całość mająca swoje korzenie w metal/industrialu, zimnej fali i równie zimnej elektronice. Jest to nietuzinkowy zły „trip”, który niesie słuchacza w otchłań czarnej wody, do samej istoty strachu przed śmiercią, starzeniem się, szaleństwem, przed fatum, jakie ciąży nad każdym istnieniem od momentu narodzin, fatum niedostrzeganym na co dzień i bagatelizowanym w gonitwie za katalogowym ideałem konsumpcyjnego stylu życia.

Muzyczne fascynacje Black Water Panic Project, które słychać na "Alpha Pro Broken Machines" to między innymi: Nine Inch Nails, Marilyn Manson, Satyricon i Rob Zombie.. 

https://www.youtube.com/watch?v=l_Z8LE25GRY

KONTAKT / AUTOR
Grzegorz Szklarek
Cantaramusic.pl
ZAŁĄCZNIKI
bwpp.jpg
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy