Michał Szczerbiec robi Zimę W Środku Lata
Zima W Środku Lata to nowy projekt gitarzysty Michała Szczerbca i wokalistki Caroline Brazavsky.
2022-04-19, 13:05

8 kwietnia ukazał się singiel "Vibe" wraz z klipem w serwisie YouTube. Mocno rytmiczny utwór utrzymany w stylistyce popowej szybko podbił serca internautów. Opowiada o relacji pary szukającej wzajemnej akceptacji, adoracji i miłości w ciągle zmieniającym się świecie. Piosenka trafi na debiutancką płytę ZWŚL, która ukaże się 13 maja. Znajdzie się na niej 12 utworów. 

"VIBE": https://youtu.be/dgtJI5J5q98

Jak powstał ten duet? Michał był w trakcie tworzenia i nagrywania swojej kolejnej (piątej już) solowej płyty. Prace trwały w najlepsze, jednak któregoś dnia jego uwagę przyciągnął podcast "Caboń - słucha", w którym gościem była Caroline Brazavsky. Zaprezentowała ona swoją twórczość, a Michał zaproponował jej współpracę. Na rezultaty nie musieli długo czekać - powstał utwór „Chcę też taka być”, który wydali niedługo później w formie singla.

W trakcie nagrań albumu okazało się, że między muzykami zapanowało porozumienie artystyczne i natchnęła ich fala inspiracji. Michał zajął się produkcją oraz muzyką, natomiast Caroline warstwą liryczną. Zamiast wydawać piąty solowy album gitarzysty (do którego zrealizowania Michał z pewnością powróci), twórcy poświęcili się nagrywaniu i tworzeniu wspólnego dzieła. Materiału muzycznego przybywało. 

W taki sposób zrodził się pomysł na założenie wspólnego projektu pod nazwą "Zima w Środku Lata". Geneza nazwy zespołu to fragment tekstu jednej z piosenek, która znajdzie się na płycie.

Michał Szczerbiec - gitarzysta, wokalista, kompozytor, tekściarz, aktor. Doceniany przez krytyków oraz publiczność, kilkukrotnie wyróżniany w konkursie gitarowym „Solo Życia” organizowanym przez Mieczysława Jureckiego (ex-Budka Suflera). Michał ma za sobą występy jako headliner na: VIII Ochota Blues Festival, XIII Praski Blues, Warsaw Guitar Night. Na przestrzeni lat dzielił scenę z takimi artystami jak: Leszek Cichoński, Krzysztof Ścierański, Janek Pentz czy Najlepszy Przekaz w Mieście. Jest autorem wielu kompozycji instrumentalnych publikowanych m.in. w książce z płytą CD – „Wojny Gitarowe” 2009 i 2011 wydawnictwa Absonic. Zafascynowany klimatem lat 60. kreuje własne około bluesowe brzmienia. Ma na koncie cztery płyty sygnowane swoim imieniem i nazwiskiem. Ostatnia z nich, zatytułowana "Przyjdzie na ciebie czas" ukazała się w 2021 roku.

KONTAKT / AUTOR
Grzegorz Szklarek
Cantaramusic.pl
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy