Nocne opowieści Tomasz Zień Trio
"Night Tales" to tytuł debiutanckiej płyty warszawskiego Tomasz Zień Trio.
2022-05-06, 11:41

Tomasz Zień: "Zespół powstał w 2019 roku jako duet mój i Katarzyny Kamer. Po roku dołączył do nas perkusista Adam Golicki nadając naszej muzyce innego wymiaru.  W grudniu 2020 roku nagraliśmy kilka utworów w studio. W ostatnich koncertach w Warszawie zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci przez publiczność dając nam motywację do nagrania płyty która właśnie ujrzała światło dzienne".

"Pokochaj": https://youtu.be/siPDBOWmME8

Tomasz Zień Trio to niesamowite brzmienie blues-rockowych organów Hammonda B3 połączonych z akustyczną wiolonczelą i jazz rockową perkusją przełamywane współczesnymi syntezatorowymi brzmieniami,  elektryczną wiolonczelą pełną różnych efektów, czy perkusyjnymi efektami.  Kolorowa muzyka  zespołu pełna jest barw, nadziei, pasji, czy refleksji. Tak jak mówią tytuły utworów jest tutaj wiele znaków zapytania współczesnych problemów na które staramy się odpowiedzieć. Poza tym muzyka TZT to również przeróżne historie i wspomnienia takie jak dawne czasy studenckie, czy opowieść o magicznych snach.

Skład zespołu:

Tomasz Zień - organy Hammonda, syntezatory, sample, śpiew

Katarzyna Kamer - wiolonczela akustyczna 

Łukasz Dudziński - wiolonczela elektryczna

Adam Golicki - perkusja, sample perkusyjne

Mimo, iż podstawowym składem zespołu jest trio z wiolonczelą elektryczną lub akustyczną (w zależności od charakteru przedsięwzięcia) możemy występować w większym składzie nawet siedmio-osobowym, rozszerzając zespół o gitarę elektryczną, basową czy głos damski.

Dźwięki zespołu można określić jako muzykę filmowo-rockowo-ambientową. Liczne mgły dźwiękowe, przepiękne melodie, motywy, improwizacje instrumentalne składają się na interesująca dla słuchacza całość.

KONTAKT / AUTOR
Grzegorz Szklarek
Cantaramusic.pl
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy