Lub Jazztet zaprasza na 'Miłość w Portofino'
Lubińska jazzowa grupa Lub Jazztet przedstawiła nowy klip do piosenki "Miłość w Portofino" promującej album "Łapacz Snów". Jest to polskojęzyczna wersja słynnego przeboju skomponowanego przez włoskiego piosenkarza i aktora Freda Buscaglione.
2022-05-06, 11:46

Lub Jazztet: "Jest to utwór Freda Buscaglione z polskim tekstem Agnieszki Osieckiej, którą kochamy bezwarunkowo. Mieliśmy własny pomysł na opowiedzenie tej historii, a Patrycjusz Gruszecki stworzył do niego oryginalną aranżację, zawierającą różne tempa, która przenosi nas gdzieś daleko, w miejsce, a może wspomnienie sprzed lat. Wybraliśmy ten utwór, ponieważ - naszym zdaniem - pokazuje nasze możliwości interpretacyjne i najbardziej oddaje nasz styl, rodzaj aranżacji, kierunek i sposób muzycznego myślenia".

"Miłość w Portofino": https://youtu.be/iTB93fNKNEg

LUB JAZZTET tworzą muzycy mieszkający w Lubinie na Dolnym Śląsku. Ich pierwszy album pt. „Łapacz snów” powstał z miłości i pasji do muzyki jazzowej. Znajduje się na nim 11 standardów oraz polskich piosenek, wykonanych w jazzowych aranżacjach oraz jedna kompozycja  własna, bdąca efektem twórczej, spontanicznej improwizacji w studio nagrań MONOCHROM w Kotlinie Kłodzkiej. „Łapacz snów” to wędrówka po dźwięcznych obrazach, pełnych przestrzeni i kolorów.

To niczym nie zmącony sen złożony z jedenastu różnych opowieści o ludziach, ich uczuciach i dążeniu do szczęścia. Sen o marzeniach, które trzeba spełniać każdego dnia, by czuć się wolnym i szczęśliwym. Pomoc aranżacyjna, produkcja muzyczna oraz gościnnie trąbka - Patrycjusz Gruszecki.

Zespół LUB JAZZTET tworzą: Berenika Ziąber – wokal, Mirosław Sanecki - saksofon tenorowy, Konrad Stankiewicz – fortepian, Janusz Lewandowski - kontrabas, Jarosław Rybka – perkusja. Na płycie "Łapacz snów" oraz w teledysku "Miłość w Portofino" na kontrabasie gra Bogdan Feliczak.

KONTAKT / AUTOR
Grzegorz Szklarek
Cantaramusic.pl
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy