Na Tak przedstawiło "Pracownika Miesiąca"
Warszawsko-lubelskie Na Tak zaprezentowało premierową kompozycję "Pracownik Miesiąca.
2023-10-03, 14:56

Tym razem jest trochę sci-fi, bo zespół bierze na tapetę temat sztucznej inteligencji. Swobodnie, w charakterystycznym dla nich melancholijno - ironicznym ujęciu.

"Pracownik Miesiąca": https://youtu.be/Il_vSUwxNtg?si=dbDAJh1KLikpREW7

Tekst utworu opowiada historię tytułowego "Pracownika Miesiąca", który zostaje zastąpiony przez szybszy, wydajniejszy i bezduszny wynalazek epoki, który nie potrzebuje snu i nie ma ludzkich słabości. To opowieść o człowieku, który prawdopodobnie nie wie, jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości, a teledysk obrazuje jego nieustanny bieg bez celu.

Sztuczna Inteligencja zostaje zaś ciekawie ukazana, nieuchronnie i mitycznie, za pomocą znanych kodów kulturowych. Przedstawiona jest jako spełnienie modernizmu na tle zmiksowanych obrazów Vincenta van Gogha z Eugène’em Delacroixem czy Edvardem Munchem z Sandro Botticellim.

Jednak nie tylko treść tekstowa jest interesująca. O Na Tak można powiedzieć tyle, że na pewno nie mieszkają w gettcie stylistycznym. W warstwie muzycznej słychać indie rocka, trip hop i pop w ciekawych proporcjach. Cały utwór oparty jest na pochodzie basowym, który jest grany na analogowym syntezatorze. Choć słychać trochę gitar i klawiszy, całość jest utrzymana w tonie minimalistycznym, co nadaje utworowi wyjątkową atmosferę.

"Pracownik Miesiąca" to kolejny dowód na kreatywność i eksperymentalny charakter grupy Na Tak. Ich zdolność do łączenia różnych elementów muzycznych i tematów tekstowych sprawia, że są jednym z bardziej intrygujących zespołów na scenie muzycznej. Nowy singiel z pewnością zaskoczy i zaintryguje zarówno fanów grupy, jak i wszystkich miłośników muzyki o głębszym przesłaniu.

Zespół Na Tak jest nietypową grupą artystyczną, która nie ogranicza się stylistycznie ani tematycznie. Tworzą swoją muzykę, piszą teksty, nagrywają klipy i projektują własne kreacje. Oznacza to, że grupa ta nie stosuje sztywnych ram i nie trzyma się jednego konkretnego stylu muzycznego. Zamiast tego, zespół czerpie inspirację z różnych gatunków muzycznych, a ich twórczość jest pełna eksperymentów i innowacyjnych rozwiązań.

Zespół Na Tak został założony w 2010 roku w Lublinie przez trzech muzyków pochodzących z różnych miejsc: Dorotę Krempę z Mielca, Sebastiana Napierałę z Bydgoszczy oraz Piotra Kalę z Lubostronia pod Bydgoszczą. Choć grupa powstała w Lublinie, to w Bychawce pod Lublinem tworzona jest ich muzyka.

Pierwszy album zespołu, zatytułowany "Na Raz", ukazał się w 2011 roku. Od tego czasu grupa regularnie wydaje kolejne płyty, w tym drugi album "13", który został wydany w 2013 roku i znalazł się w pierwszej piątce najlepszych albumów roku według gazeta.pl. W 2016 roku grupa wydała płytę "Ewolucja", a w 2022 roku "Trzymaj się".

Grupa Na Tak ma również na koncie kilkuletnią współpracę z wytwórnią SP Records, w której barwach opublikowali 9 singli.

Na Tak są półfinalistami Jarocińskich Rytmów Młodych oraz finalistami programu "Must Be The Music". Koncertowali na wielu festiwalach i w klubach w całej Polsce, a na swoim kanale YouTube posiadają ponad 20 teledysków. Dla wytwórni SP Records stworzyli cover piosenki "World in My Eyes" zespołu DM, który spotkał się z pozytywnymi opiniami wymagających fanów Depeche Mode.

KONTAKT / AUTOR
Grzegorz Szklarek
Cantaramusic.pl
ZAŁĄCZNIKI
na-tak-foto.png
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.