Na Tak w "Rio Grande"
Finaliści 11 edycji Must Be The Music zaprezentowali teledysk do kompozycji "Rio Grande".
2016-06-07, 12:14

Kompozycja pochodzi z trzeciego albumu lubelskiej grupy Na Tak zatytułowanego „Ewolucja”, który ukazał się w kwietniu tego roku. 

Teledysk "Rio Grande": https://www.youtube.com/watch?v=csdESUavJEg 

Muzycy tak mówią o kompozycji "Rio Grande": 

“Rio Grande” czyli sentymentalne spojrzenie na człowieczą ewolucję. Bez happy endu. Piosenka opowiada o niedoszłych odkrywcach i pionierach czasów współczesnych i o wielkiej rzece, która wkrada się do ich linii życia.

Zdecydowaliśmy się na animowany klip, bo rysunki pozwalają dać upust wyobraźni. Klipa narysował i zmontował Piotr Kala, basista Na Tak. Jest to taka nasza wersja “Wojny światów” - biologia kontra cywilizacja, czy co tam sobie wyobrazicie". 

Muzyka Na Tak stylistycznie nawiązuje do nurtu new wave, choć jest to spore uproszczenie, bo słuchacz znajdzie tu odwołania także do innych stylów, takich jak: pop, alternatywny rock, muzyka klubowa, krautrock, jazz, a nawet muzyka dancingowa. Chwilami brzmią jak Orbital w "Funny Break", innym razem jak połowa zespołu Madness na wiejskiej zabawie. Wychodzenie poza ramy wynika z tego, że styl muzyczny jest tu tylko narzędziem do wyrażania treści. Te zaś traktują o naturze współczesnego człowieka chciwego, pochłoniętego zdobywaniem iluzorycznej pozycji wykreowanej przez system. Na Tak to trójka artystów bawiących się formą i treścią.

W maju tego roku zespół wziął udział w 11 edycji programu Must Be The Music i dotarł do jego finału.

KONTAKT / AUTOR
Grzegorz Szklarek
Cantaramusic.pl
ZAŁĄCZNIKI
natak2016.jpg
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy