Łódzkie Futurelight wydało nową ep-kę
Dziś do sprzedaży trafiła nowa ep-ka łódzkiej grupy Futurelight zatytułowana "Between Our Hearts". Wydawcą jest Pronet Music.
2016-07-15, 09:54

Futurelight przerywa ciszę i powraca z nową EP-ką, której premiera jest odbyła się 25 lipca. Inspiracje zespołu indie rockiem, elektroniką, alt rockiem oraz synthpopem udowadniają, że w muzyce jest jeszcze sporo do rozegrania.

Po EP-kach „Better Place” oraz „Futurelight EP” (pochodzący z niej utwór „Lust" został wykorzystany w koreańskiej reklamie marki Converse) grupa prawie na rok zamknęła się w studiu nagraniowym, w poszukiwaniu własnego, synthrock’owego brzmienia. Owocem sesji nagraniowych jest kolejna ep-ka zatytułowana „Between Our Hearts”. Wydawnictwo promuje singel „Back To You”.

Futurelight ma na koncie m.in. występ na Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła Light.Move.Festival, a od niedawna ich utwory zagościły w kilku rozgłośniach radiowych.  Obecnie planowana jest jesienna trasa koncertowa, obejmująca największe miasta w Polsce.

Zespół Futurelight tak pisze o sobie: "Cztery żywioły, cztery światy, cztery punkty widzenia. Łączy nas cel – udowodnić, że choć w muzyce „nagrano już wszystko”, nadal można stworzyć utwory, które brzmią świeżo. Takie, które na nowo, mogą poruszyć serca słuchaczy. Nieważne, kim jest każdy z nas. Nieważne czym się inspirujemy. Ważne kim jesteśmy razem.

Jesteśmy Futurelight".

Tracklista „Between Our Hearts”:

  1. Back To You
  2. Rush Love
  3. Wire
  4. Better Place (bonus)
  5. Lust (bonus)

Skład zespołu, który działa od dwóch lat: Arek Błaszczyk - vocals/synthesizer, Robert Kodłubański -  bass/synthesizer/vocals/electronic programming, Adrian Sęk - guitars/vocals, Adam Kłys - drums. 

"Back To You": https://www.youtube.com/watch?v=WeYDXnHl9Vs 

KONTAKT / AUTOR
Grzegorz Szklarek
Cantaramusic.pl
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy