Sexy Suicide przedstawia purpurowego zabójcę
Warszawsko-sosnowiecki duet Sexy Suicide zaprezentował nowy singel promujący płytę "Intruder", która ukazała się pod koniec maja nakładem wytwórni Fonografika.
2016-07-19, 09:21

Sexy Suicide to duet grający melancholijną muzykę synthpop - industrial, opartą na brzmieniu starych instrumentów elektronicznych. To electropopowa grupa mocno osadzona muzycznie w klimatach lat 80-tych. Sporo koncertują, nie tylko w Polsce. Są zapraszani na prestiżowe imprezy i festiwale muzyki elektronicznej w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Irlandii. W skład duetu wchodzą: charyzmatyczna wokalistka Marika Tomczyk (wokal, teksty, linie, chórki) i mroczny, tajemniczy mistrz drugiego planu - Bartłomiej "Poldek" Salamon (muzyka, syntezatory, sampling, programowanie). Są oryginalni i  zdeterminowani, aby muzyka synthpopowa wyszła poza ramy zamkniętych imprez i mrocznych klubów. 27 maja pojawił się w sklepach ich debiutancki krążek zatytułowany "Intruder". 

"Purple Killer" to trzeci singel z płyty "Intruder".

W przeciwieństwie do poprzednich jest zdecydowanie bardziej mroczny. Opowiada o związku między narkotykiem a człowiekiem. O uzależnieniu, które daje chwile rozkoszy, ale też doprowadza do nieuchronnej śmierci. Tworząc numer zespół czerpał inspiracje ze starych horrorów oraz  historii zabójstw.

"Purple Killer": https://www.youtube.com/watch?v=0sRrx0NI5tg  

KONTAKT / AUTOR
Grzegorz Szklarek
Cantaramusic.pl
ZAŁĄCZNIKI
sexysuicde1.jpg
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy