Skinny zaprezentował teledysk do "Leaving You"
Utwór "Leaving You" to kolejny singel promujący wydany w czerwcu tego roku debiutancki solowy album Michała "Skinny" Skórki zatytułowany "The Skin I'm In" (Requiem Records 2016).
2016-08-22, 12:13

Michał Skinny Skórka - założyciel kultowego w kręgach słuchaczy muzyki electro i electroclash duetu Skinny Patrini. Wokalista, kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny i multiinstrumentalista w jednym. Swoją karierę muzyczną zaczął w 2005 roku, tworząc z Anną Patrini duet Skinny Patrini, znany m. in. z muzyki do filmów "Galerianki" oraz "Lokator". Zespół zagrał na wielu festiwalach w kraju i zagranicą, wydał dwie bardzo dobrze przyjęte płyty "Duty Free" (2008) oraz "Sex" (2012). W roku 2013 duet postanowił zakończyć działalność, a Skinny rozpoczął ścieżkę solową.

W czerwcu 2014 roku rozpoczął pracę nad produkcją dwóch utworów Justyny Steczkowskiej, które znalazły się na płycie "Anima" (2014): "Kochankowie Syreny", który został wybrany na drugi singiel promujący album artystki oraz "High Heels" wieńczący album, z gościnnym udziałem Pati Yang, który okazał się być kolejnym singlem promującym "Animę". Na albumie "The Skin I'm In" znalazło się 12 utworów. Płyta uzyskała pozytywne recenzje od mediów muzycznych (miesięcznik Teraz Rock ocenił płytę na na 4 w skali 1-5., portal Muzyka Onet dał albumowi ocenę 7 w skali 1-10). 

"Leaving You": https://www.youtube.com/watch?v=NOr6HrT3Nng 

KONTAKT / AUTOR
Grzegorz Szklarek
Cantaramusic.pl
ZAŁĄCZNIKI
skinny.jpg
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy