AdE zapowiada nową płytę
14 października nakładem wytwórni Fonografika ukaże się nowy album warszawskiego rapera AdE.
2016-09-08, 09:24

AdE łączy hip-hop z różnymi stylami, przez co często określany jest mianem artysty alternatywnego, progresywnego. Charakteryzuje się szerokim zakresem i różnorodnością. Posiada też wyjątkowa dykcję i umiejętność szybkiego operowania słowem.

Debiutował scenicznie w 2005 roku (chociaż pierwsze teksty i utwory powstawały już od 2001 roku). Od tamtej pory zaliczył wiele supportów oraz imprez - często jako gwiazda wieczoru - z zespołami Max Pro oraz OCB (których był współzałożycielem).

W 2008 w ekipie Max Pro zajął 3 miejsce w konkursie HaiHa 022, ustępując miejsca tylko Młodemu M i zwycięzcy imprezy. Do tej pory nawiązał współpracę m.in. z: Jongmen’em, Młodym M, Theodorem, Rudym MRW.  Współtworzył alternatywny zespół Mas Projekt, który łączył elementy sztuki i muzyki, w skład którego wchodził Manifest oraz wokalistka Deep Scarlett.

W 2011 powstał zespół OCB, którego AdE był również współzałożycielem. Zespół cechowały energiczne i bujające utwory, np. "Jestem Kotem", Cenzura" czy "Instagram".

W międzyczasie nagrywał solowy album "Perła Południa" wydany nakładem SWAGmusic i zaczynał grać koncerty razem z warszawskim raperem B.R.O i Manifestem. W 2014 roku ukazała się jego ep-ka "Co złego to nie ja", na której znalazły się utwory: "Ile mieli dać", "Słychać aplauz" oraz "Jest moc". Ostatni z nich później zapewnił raperowi udział w półfinale programu Must be The Music (2016).

Do pierwszego singla z płyty „Chodzę po niebie” z gościnnym udziałem Deep Scarlett,  Adrian Kawa stworzył teledysk, który swoją prostotą i dynamiką dobrze wpisuje się w obecne trendy. Bardzo surowy, prosty obraz współgra z pozornie pozytywnym tekstem. Warstwą muzyczną zajął się Manifest. Klip kręcono na Śląsku i Warszawie.

"Chodzę po niebie": https://www.youtube.com/watch?v=e_qYyKA79A8

KONTAKT / AUTOR
Grzegorz Szklarek
Cantaramusic.pl
ZAŁĄCZNIKI
ade_foto.jpg
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy