OFF-owy singel Moonlight
Szczecińska formacja Moonlight, która reaktywowała się po długoletniej przerwie, zaprezentowała drugi nowy utwór.
2016-10-28, 09:37

Kompozycja "OFF" to kolejna, po "2 faces", nowa piosenka Moonlight i jednocześnie kolejna zapowiedź nowego wydawnictwa studyjnego tego zespołu, którego wydanie jest przewidziane na 2017 rok. 

Maja Konarska, Daniel Potasz i Paweł Gotłas, do których dołączył Marek Pokorniecki, stanęli w tym roku po raz pierwszy od dekady na scenie Castle Party Festival, dając tym samym początek nowego etapu w historii zespołu. “W tym roku Moonlight obchodzi 25 rocznicę swojego powstania i mimo wieloletniej przerwy jest między nami chemia, wróciło to co najlepsze – radość z tworzenia i grania na żywo. Przez ostatnie miesiące odświeżyliśmy aranżacje wielu naszych utworów, zaczęliśmy także pracę nad nową studyjną płytą" - powiedział Daniel Potasz (współkompozytor i autor większości tekstów 1991-2002).

W Bolkowie zaprezentowany został stary, dobrze znany materiał. Zespół zagrał również premierowo nowy utwór "2 faces". 

"OFF": https://www.youtube.com/watch?v=p8U3zGpv744

Debiutancki album grupy "Kalpa Taru" (1996) otrzymał m.in. nominację w kategorii „debiut roku” w plebiscycie miesięcznika Tylko Rock, nominację w kategorii „płyta roku” w miesięczniku Machina oraz wyróżnienie dla wokalistki Mai Konarskiej przyznane przez czasopismo Brum. 

13 stycznia 2001 roku grupa wystąpiła w Muzycznym Studio Trójki im. Agnieszki Osieckiej, koncert był transmitowany na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia oraz zarejestrowany na potrzeby pierwszego albumu koncertowego pt. "Koncert w Trójce 1991-2001", który ukazał się tego samego roku. 

Szósty album studyjny "Candra" (2002) otrzymał m.in. nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii Album Roku – Heavy Metal. W grudniu tego samego roku odszedł Daniel Potasz, główny kompozytor i autor tekstów zespołu.

W 2003 roku w krakowskim studiu telewizyjnym na Krzemionkach zespół zarejestrował swój pierwszy album DVD pt. "Awaken Memories Live". W 2006 ukazał się natomiast dziesiąty album Moonlight pt. "Integrated in the System of Guilt". 

W połowie 2007 roku grupa zawiesiła działalność, której wznowienie nastąpiło w 2015 roku.

11 listopada Moonlight ruszy na krótką trasę po Polsce:

11.11. Częstochowa, Klubokawiarnia Ironia (+Dance On Glass)

12.11. Chorzów, Leśniczówka (+Dance On Glass)

13.11. Wrocław, Liverpool (+Astheria)

01.12. Warszawa, VooDoo Club (+Dive)

02.12. Łódź, KIJ (+Dance on Glass)

04.12. Poznań, U Bazyla (+Aestheria)

KONTAKT / AUTOR
Grzegorz Szklarek
Cantaramusic.pl
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy