Częstochowska AmperA zapowiada debiutancką płytę
13 stycznia nakładem wytwórni Fonografika ukaże się debiutancki album zespołu AmperA zatytułowana „4Strony” .
2016-11-15, 14:23

Płyta "4 Strony" to akustyczny rock w najlepszym gatunku. Muzyka zespołu to połączenie różnych stylów i inspiracji muzycznych m.in. rocka, bluesa, reggae, country czy popu. Teksty często nawiązują do wojaży i życiowych doświadczeń wokalisty, który od wielu lat podróżuje i zwiedził już ponad 60 krajów na całym globie. Są to opowieści o miłości, tęsknocie za podróżą i odległymi krajami oraz o przyjaźniach i relacjach z ludźmi na całym świecie.

Oprócz płyty zespół zrealizował także trzy teledyski. Również w tym wypadku zastosowano niecodzienne i nietuzinkowe rozwiązania. Teledysk do „Hej, to ja” – pierwszego singla zespołu został nagrany w komorze bezechowej krakowskiej AGH i jest poprzeplatany fragmentami reportaży telewizyjnych. Obraz został zrealizowany przez docenianego reżysera Pawła Maślonę i utalentowanego operatora Cezarego Stoleckiego. To opowieść o pragnieniu wolności i odwadze, której potrzeba, żeby o tę wolność walczyć. "Bezpośrednią inspiracją do powstania klipu - manifestu były wydarzenia na kijowskim Majdanie, które wszyscy śledziliśmy z wielkim niepokojem, jednocześnie podziwiając determinację i odwagę obywatelskiego ruchu, który się tam zrodził" - wyjaśnia Kuba Bociąga, wokalista zespołu AmperA.

Klip do „Mojej identyfikacji” to animacja "poklatkowa" stworzona przez Natalię Krawczuk z łódzkiej filmówki. Z kolei najnowszy dorobek w postaci teledysku do „Chudego” to kreskówka narysowana przez studentkę Martę Frączak.

AmperA to czterech indywidualistów tworzących zespół od 2012 roku. Grupa powstała z inicjatywy gitarzystów (Rafała Ociepy i Marcina Dawidowskiego), którzy wcześniej przez wiele lat grali prawdziwie ciężkie dźwięki. Po wielu latach mocnego grania zapragnęli w życiu odrobiny melancholii i spokoju. Na jednym z przeglądów młodych kapel w Częstochowie zespół spotkał Mateusza Nienartowicza oraz Kubę Bociągę. Powstał wtedy pomysł połączenia sił w akustycznym projekcie. Kolejne próby i koncerty pokazywały, że jest to droga, którą może podążać zespół AmperA. Ostatecznie w skład zespołu wchodzą: Jakub Bociąga - wokal, Marcin Dawidowski i Rafał Ociepa – gitary, Mateusz Nienartowicz - perkusja.

Oficjalny profil FB zespołu: http://www.facebook.com/zespolampera 

"Hej, to ja!": https://youtu.be/FLX9vSC3Xw4

"Moja identyfikacja": https://youtu.be/MAcl-bJk-_w 

"Chudy": https://youtu.be/oTnDOIprn24 

 Tracklista:

 1. Hej to ja !
 2. Latawiec
 3. Biegnę
 4. Chudy
 5. Gdzie jest Twój dom ?
 6. Gdzieś tam są zachody słońca…
 7. Lecę jak ptak
 8. Living on my own
 9. Ucieczka
 10. Jak dym
 11. Twoje usta
 12. Moja Identyfikacja
 13. Pójdę dalej
 14. Drama
 15. Purple Melancholia
KONTAKT / AUTOR
Grzegorz Szklarek
Cantaramusic.pl
ZAŁĄCZNIKI
ampera_foto1.jpg
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy