Nowy teledysk od Torture Of Hypocrisy
Torture of Hypocrisy zaprasza na premierę klipu "AZ-5 (feat.MoozE)" promującego najnowszy „concept album” "RBMK-1000" opowiadający o katastrofie w Czarnobylu.
2016-12-19, 09:22

Utwór "AZ-5" został nagrany we współpracy z MoozE - kompozytorem ścieżki dźwiękowej do kultowej gry S.T.A.L.K.E.R - Cień Czarnobyla. Zdjęcia do klipu zostały wykonane we wrześniu b. r. i dodatkowo wzbogacone dzięki uprzejmości Grupy Eksploracyjnej R.S.T.

Teledysk "AZ-5": https://youtu.be/45l6fOqwNag 

"AZ-5 (feat.MoozE)" to kompozycja opowiadająca o przeżyciach Alksandra Akimowa - kierownika nocnej zmiany 4 bloku reaktora w Czarnobylu, który był odpowiedzialny za uruchomienie procedury awaryjnego wygaszania reaktora. Najnowszy obraz zespołu Torture of Hypocrisy przeniesie Was w samo centrum wydarzeń na minuty przed katastrofą.

Torture of Hypocrisy to groove metalowa grupa założona w 2007 roku w Mikołajkach. Pierwsze demo zostało wydane w 2009 r. Rok później zespół wydał debiutancki album "Random Perspectives of Reality", a także opublikował teledysk do utworu "Last Logical Process". W 2013 r. zespół opublikował dobrze przyjęty singel "Mass Murder Mechanism", który został umieszczony na składance MUSICK MAGAZINE "Budząc umarłych".

W styczniu 2014r. ukazał się album "Random Augmentation", który zdobył wysokie noty w portalach internetowych. W styczniu 2016 grupa opublikowała nowy singiel "Man vs.Technology" - utwór z nadchodzącej trzeciej płyty LP.

"RBMK-1000" to album w pełni koncepcyjny oparty o wydarzenia związane z katastrofą w Czarnobylu. Gościnnie na płycie występuje MoozE - kompozytor ścieżki dźwiękowej do kultowej gry komputerowej "S.T.A.L.K.E.R - Shadow of Chernobyl", a także włoski ambient designer Uzbazur. Album "RBMK-1000" został przygotowany w roku 30 rocznicy katastrofy w Czarnobylu. Wszystkie publikacje zostały wyprodukowane całkowicie niezależnie.

Styl ToH charakteryzuje się dużą dawką groove, surowością riffów oraz nastawieniem na kompozycję i tekstami w języku angielskim. Prasa internetowa niejednokrotnie porównywała stylistykę i brzmienie utworów ToH do zachodniej czołówki takiej jak: Fear Factory, Exodus, Destruction czy Meshuggah. Zespół w swoich tekstach podejmuje zróżnicowaną tematykę, która mimo wielowątkowości ma motyw przewodni i odzwierciedlenie w nazwie grupy. Poruszane w tekstach manipulacje władzy i religii, patologie, teorie spiskowe, terroryzm i moralny upadek człowieka łączą się z industrialną estetyką art-worku i wizerunku zespołu. Torture of Hypocrisy zagrało do tej pory na jednej scenie z takimi kapelami jak: THY DISEASE, KHROMA, KAATAKILLA, FETO IN FETUS, TEHACE, INSIDIUS, R.O.D i inni. 

KONTAKT / AUTOR
Grzegorz Szklarek
Cantaramusic.pl
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.