HellHaven zapowiada nowy album
4 marca 2017 roku nakładem Pronet Music ukaże się nowy album formacji HellHaven. Następca wydanego w 2012 roku „Beyond The Frontier” jest zatytułowany "Anywhere Out Of The World".
2017-02-12, 10:28

Muzyka HellHaven jest szeroko pojętą wariacją na temat melodyjnego rocka progresywnego, post rocka oraz metalu z nutą wpływów Dalekiego i Bliskiego Wschodu. Niestandardowe pejzaże muzyczne łączą się zgrabnie z melodyjnością i przystępnością, co stanowi dość niespotykane połączenie muzyki nieprostej, wymagającej i rozbudowanej, z przyswajalną, delikatną i miłą dla ucha melodyką. To miks dźwięków, które z jednej strony frapują, a z drugiej na długo pozostają w głowach słuchaczy.

Na albumie znalazło się 9 kompozycji: 

  1. Anywhere Out Of The World [06:34]
  2. Ever Dream This Man ? [08:11]
  3. First Step Is The Hardest [06:16]
  4. 21 Grams [01:56]
  5. Res Sacra Miser [08:08]
  6. They Rule The World [07:47]
  7. Overview Effect [06:43]
  8. On Earth As it Is In Heaven [06:22]
  9. The Dawn & Possibility Of An Island [09:12]

Utwory są pełne refleksji na temat szaleńczej pogoni za jedynie akceptowalnym stylem życia nakreślonym przez nieomylne media, politykę, religię oraz zadają pytanie nad sensem nie tyle życia i śmierci, co drogi, która nas tam prowadzi. Przyziemność opleciona w kontrowersję i spontaniczne odloty w inne wymiary, niczym na narkotykowym tripie. Nawiązując do tytułu albumu, podmiot uwikłany w ramy poszczególnych utworów zaczyna całą przygodę od słów "wszędzie, byleby poza ten świat". Na albumie wystąpili gościnnie m.in. Erwin Żebro (zespół Piersi) na trąbce w utworach "Ever Dream This Man" i "They Rule The World" oraz Edyty Szkołut (zespół Nonamen) w partiach wokalnych w utworze "Res Sacra Miser".

Zespół HellHaven zaistniał na polskiej scenie muzycznej w 2010 roku debiutując albumem "Art for Art's Sake" na antenie takich rozgłośni jak: Radio Kraków, Radio Gdańsk, Radio Szczecin oraz Polskie Radio Trójka. W roku 2012 po podpisaniu kontraktu z niemiecką wytwórnią Legacy Records została wydana druga płyta zatytułowana "Beyond The Frontier", która zyskała pozytywne uznanie nie tylko na rynku polskim, ale także angielskim, kanadyjskim i francuskim, uzyskując wysokie oceny wśród tamtejszych recenzentów.

Po sukcesie z roku 2012 w 2013 przyszedł czas na rejestrację występu koncertowego oraz wydanie płyty DVD pt. "Beyond The Frontier Live", nad którą patronat objęło Radio Kraków.

"The Dawn & Possibility Of An Island": https://youtu.be/7wUY_t2iL-s

Trailer albumu "Anywhere Out Of The World": https://youtu.be/tOREmtlErIs

Oficjalny profil FB HellHaven: www.facebook.com/hellhavenband 

Wydawca Pronet Music: www.prowinylcd.com oraz www.pronetmusic.pl 

KONTAKT / AUTOR
Grzegorz Szklarek
Cantaramusic.pl
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy