Mons prezentuje debiutancką ep-kę
Warszawski kwartet Mons zadebiutował ep-ką zatytułowaną "Mons".
2017-03-27, 12:48

Powstała w 2015 roku grupa Mons to cztery osoby pochodzące z różnych części Polski i odległych od siebie środowisk muzycznych. Po kilku miesiącach kompletowania ostatecznego składu, tworzą go obecnie cztery osoby. Każda pochodzi z różnych części Polski i odległych od siebie środowisk muzycznych. Kuba i Janek rozpoczęli swoją przygodę na scenie rockowej. Kuba w zespołach Farel Gott oraz Weeping Birds, zaś Janek w Irenie i Kometach. Muzyczne korzenie Adama i Grześka to z kolei scena metal-harcore-punk. Adam tworzył zespoły: Healing, Sunrise, Earn the Crown, a Grzesiek - Złodzieje Rowerów, April oraz Oreiro. Każdy z nich ma spore doświadczenie koncertowe. Grywali w mniejszych i większych klubach w Polsce oraz za granicą, jak i na scenach festiwalowych (Opener Festival, Coke Festival).

To co ich łączy to pasja do emocjonalnego wyrażania siebie poprzez dźwięki. Muzykę, którą tworzą można określić mianem przestrzennego rocka z zimnofalowym charakterem. W tekstach nadzieja toczy nierówną walkę z ciemną stroną rzeczywistości. Inspiracje czerpią z otaczającej ich codzienności oraz muzyki, która kształtuje ich gusta. W tym zestawieniu można znaleźć takie zespoły jak: Oasis, the Verve, Blur, the Cure, Black Rebel Motorcycle Club, Queens of the Stone Age, the Smiths, Kasabian i wiele innych.

Dotychczasowy dorobek Mons to EP, która zadebiutowała na falach radiowej Czwórki, teledysk do utworu „Czarno-biało” oraz energetyzujące koncerty. Aktualnie zespół pracuje nad debiutanckim albumem.

Klip "Czarno-biało": https://youtu.be/OF3yhl315Ns 

KONTAKT / AUTOR
Grzegorz Szklarek
Cantaramusic.pl
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy