Angielskojęzyczny klip Joanny Morea
Saksofonistka, flecistka i wokalistka jazzowa Joanna Morea opublikowała klip do pierwszego singla z angielskojęzycznej wersji albumu "Crazy People".
2017-10-16, 14:27

Słowo, a właściwie tekst napisany do utworu muzycznego może go zmienić tak, że staje się wręcz nowym dziełem. Na albumie Joanny Morea „Crazy People - English Version” piosenki, które pierwotnie nagrane były w języku polskim, tu śpiewane po angielsku stają się właściwie nowymi utworami. Taki zabieg przeprowadzony na utworach jazzowych jest nie tylko zaskakujący, ale i odkrywczy. Powszechna jest opinia, że piosenka utrzymana w stylistyce swingowej brzmi bardzo jednorodnie śpiewana w języku angielskim. A jak zabrzmiał swing śpiewany przez Joannę w języku polskim? Swoisty eksperyment przeprowadzony przez Joannę Morea prowokuje do tego, aby sięgnąć po angielską wersję jej pierwszej płyty „Crazy People” i osobiście ocenić, jak dalece różnią się wersje polskojęzyczne od anglojęzycznych. 

Joanna Morea to absolwentka Królewskiego Konserwatorium w Brukseli na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej, klasy fletu oraz aranżacji i kompozycji. Koncertowała w Belgii (m.in Middleheim Jazz Festival in Antwerp, Belgium w Marie Schneider Orchestra, jeden z najbardziej liczących się festiwali w Belgii), Holandii, Niemczech, Anglii a obecnie, po wieloletniej przerwie, nie tylko macierzyńskiej, ponownie w Polsce. Aktualnie współpracuje z wieloma muzykami i formacjami muzycznymi m.in z Trio Wojtka Kamińskiego, Five O'Clock Orchestra, Happy Play Dixieland Band, Ragtime Duo. Nagrała i wydała płytę "Śpiewniki Joanki", na którą składają się kompozycje przygotowane dla jej bliźniaków - Nel i Tymonka. Jest również autorką muzyki do płyty "Będę Mamą" - z muzyką relaksacyjną dla kobiet w ciąży. W 2012 roku na rynku pojawiła się płyta zatytułowana "Swing Is Everything, Swing jest wszystkim” nagrana przez Joannę Morea wraz z The Mark Shepherd Swing Quartet. Od powrotu na scenę w 2009 roku wystąpiła na wielu scenach jazzowych oraz festiwalowych. W 2014 roku zagrała na festiwalu Złota Tarka jako gość specjalny z zespołem Ragtime Jazz Band obok Molly Ryan (USA), Dana Levinsona (USA) i Jacka Andersona (Szwecja). W 2016 zaprezentowała się na Złotej Tarce z projektem Polish Scandynavian Connection. W tym samym roku powstała formacja Joanna Morea and Her Swinging Boys. Współpraca z Nieinwazyjnym Instytutem Osobowości zaowocowała powstaniem cyklu płyt do nauki języka angielskiego ”Nuć i się ucz”, których współautorem i wykonawcą jest Joanna Morea. Od 2015 roku Joanna prowadzi autorski program radiowy w Radio RSC 88.6 FM pt. „Pociąg do Jazzu”.

"Not Now": https://youtu.be/bbbR3OpEIe4

KONTAKT / AUTOR
Grzegorz Szklarek
Cantaramusic.pl
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy