Dziś premiera nowego albumu Cereus
Od dziś w sprzedaży jest płyta "Dystonia" warszawskiej grupy Cereus.
2018-04-27, 11:24

„Dystonia” to opowieść o chorobie zwanej życiem. Pomiędzy Kartezjańskim Cogito Ergo Sum, reprezentującym u nas przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, można znaleźć opowieści o ludzkiej fortunie, od narodzenia do śmierci, poszukiwaniu miejsca w danej nam przestrzeni i powodu do istnienia.

"Icarus": https://youtu.be/LnMc9d6qt5c

Warszawski zespół Cereus powstał w 2012 roku, określa swoją muzykę mianem post-progress (Post-prog). Jego twórczość jest wypadkową inspiracji płynącej z instrumentarium muzyki post-rockowej oraz post-metalowej, z elementami alternatywnego i progresywnego klimatu, jak: Marillion, Caspian, czy A Perfect Circle.

 W maju 2013 roku CEREUS opublikował EP- Light Under the Blue Wave, a w lutym 2014 roku wydał singla „Cassiopeia”, który trafił na: ekskluzywne wydanie dwupłytowego digipacka „Cold Wind is the Promise of a Storm portalu Post-rock PL, "Progstravaganza XIX:Convergence" oraz pojawił się na znanych portalach Puregrainaudio i HardRockHeaven. 

Zespół można było do tej pory usłyszeć również w eterze za pośrednictwem Rock Radia, Polskiego Radia PIK, WNET, Pro - Radia, Radia Kampus irlandzkiego Near FM, czy belgijskiego MusicBox oraz na deskach Progresji.

Członkowie zespołu:

Michał Dąbrowski - vocal
Paweł Sikora – guitars, ambient
Konrad Pawłowski - bass
Patryk Woźniak - guitar, electronica
Maciej Caputa - drums

KONTAKT / AUTOR
Grzegorz Szklarek
Cantaramusic.pl
ZAŁĄCZNIKI
cereus.jpg
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy