Debiutancki album Vapour Trails już w sklepach
Można już kupować album "Vapour Trails" warszawskiej grupy Vapour Trails znanej kiedyś pod szyldem Phantom Taxi Ride.
2015-10-14, 22:28

Producentem albumu jest Piotr Zabrodzki, znany m.in. z zespołów Baaba, czy Lxmp. Jeszcze pod poprzednią nazwą (Phantom Taxi Ride) zespół zdobył nagrody Grand Prix i Fanów Rebubliki na festiwalu In Memoriam im. Grzegorza Ciechowskiego, oraz Grand Prix na Rock In Minsk Fest, gdzie jury w składzie Olaf Deriglasoff, Marek Wiernik, Wojciech Rodek i Jakub Bakuła przyznało im jednogłośnie tę nagrodę.

Jako PTR zespół został zaproszony przez Piotra Stelmacha na 3 kolejne składanki Polskiego Radia: „Offensywa 1”, „Offensywa 2”, oraz „Offsesje”, prezentujące według dziennikarza najciekawsze gitarowe i elektroniczne młode zespoły. Zespół wydał na nich kolejno utwory: „Leave You Alone”, „Devil Taxi Ride”, oraz „Love Drip”. „Offsesje” była pierwszą w historii polskiej fonografii płytą z sesjami radiowymi, a pochodzący z niej utwór „Love Drip” został zarejestrowany na specjalnym występie w radiowej Trójce.

Żywiołem zespołu są energetyczne i mocne koncerty. PTR wiele razy grało w kraju i za granicą m.in. w Belgii, Holandii, Luksemburgu, na Litwie, Off Festiwalu, czy już jako Vapour Trails na konferencji i festiwalu showcase’owym Spring Break w Poznaniu.

Ważnym punktem w działalności zespołu były również występy transmitowane na żywo przez Program 3 Polskiego Radia.

Utwory PTR wielokrotnie pojawiały się w znanych audycjach takich rozgłośni radiowych jak Trójka, Radio Bis, Radio Kampus, czy Roxy FM/Rock Radio.

Vapour Trails: „Bardzo cieszymy się, że możemy oddać w Wasze ręce naszą płytę. Znajdują na niej zarówno energetyczne rock'n'rollowe utwory, jak i bardziej melancholijne. W naszych tekstach dotykamy relacji damsko-męskich, mrocznych stron miejskiego życia, czy zagubienia wynikającego z technologizacji życia w XXI wieku.”

Dziennikarze zainteresowaniu uzyskaniem egzemplarza płyty bądź wywiadem z zespołem są proszeni o kontakt: promocja@cantaramusic.pl

https://www.youtube.com/watch?v=kK1sn8kkCdw

KONTAKT / AUTOR
Grzegorz Szklarek
Cantaramusic.pl
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy