Druga zapowiedź nowej płyty Bartosza Słatyńskiego
"Czego jeszcze nie wiesz" to premierowa kompozycja Bartosza Słatyńskiego, która znajdzie się na jego drugiej solowej płycie, która jest zaplanowana na pierwszy kwartał 2019 roku.
2018-11-21, 09:58

Utwór ten zapowiada nowe brzmienie artysty, które dojrzewało pod okiem producenta Jasia Kidawy. Charakterystyczne melodie i zapadające w pamięć teksty to z pewnością elementy wyróżniające muzyka, znanego ze swojej działalności w zespołach takich jak Penny Lane czy Avalanche.

Wśród artystów współpracujących znaleźli się: Paweł Baca Basak, Piotr Świąder-Kruszyński znany z zespołu Besides, Afgan Gąsior z Negatywu, Robert Zając z ekipy Miuosha oraz Łukasz Zając z zespołu Tulia. Zbiór takich osobowości musiał zaowocować ciekawymi i niebanalnymi brzmieniami. Z resztą najlepiej przekonać się o tym samemu.

"Czego jeszcze nie wiesz": https://youtu.be/a1ltEmfVRm0

W październiku 2017 roku ukazał się pierwszy singel z nowej płyty. Była to piosenka "Jesteś całym światem". 

Bartosz Słatyński - muzyk, instrumentalista, kompozytor, autor tekstów. Ma na koncie liczne nagrody i wyróżnienia na lokalnych oraz ogólnopolskich przeglądach muzycznych. Od 2002 roku w składzie Avalanche, z którym zdobył Grand Prix Ogólnopolskiego Festivalu w Lidzbarku Warmińskim w 2003 roku, zajął 3 miejsce w Debiutach opolskich w 2005 roku i podpisał kontrakt płytowy z MJM Music PL. Zaproszony do mysłowickiego składu Penny Lane, gdzie występował obok muzyków z popularnych zespołów Myslovitz Negatyw. Kontrakt z wytwórnią EMI i niemal równoczesne wydanie 2 płyt długogrających, z których jedna została nominowana do Fryderyka 2006 w kategorii alternatywny album roku.

Pierwszy solowy album Słatyńskiego "Mały ktoś" ukazał się w maju 2015 roku i znalazło się na nim 11 kompozycji. 

KONTAKT / AUTOR
Grzegorz Szklarek
Cantaramusic.pl
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy