Frank&Love w "Powietrzu"
Prezentujemy nowy klip warszawskiej grupy Frank&Love do piosenki "Powietrze".
2018-12-07, 10:37

Kompozycja "Powietrze" to jeden z trzech utworów, które trafiły na debiutancką ep-kę warszawskiej grupy wydaną w listopadzie tego roku. Oto, co sam zespół mówi o swojej twórczości:

"Frank&Love to muzyczne spotkanie w pół drogi pomiędzy soulem a rockiem, latami 80-tymi a dwutysięcznymi, winylem a streamingiem, Marsem a Wenus, Polską a Zachodem, Anną Jantar a Kravitzem… Możemy wymieniać tak jeszcze długo, albo po prostu przyznać, że naszym marzeniem jest powrót do najczystszych źródeł popularnej muzyki, bez niepotrzebnego blichtru, patosu i komercyjnej ornamentyki. Jeśli chodzi o teksty, nasze piosenki (częściowo angielsko-, częściowo polskojęzyczne) prezentują romantyczny i bardzo kobiecy punkt widzenia. Ich autorką jest bowiem głównie nasza wokalistka, Ania.

Gramy razem od lata 2016. Wiosną 2017 roku światło dzienne ujrzały nasze pierwsze nagrania studyjne, wtedy też ustalił się skład zespołu, opierający się na wokalu, klawiszach, gitarze i perkusji. Wkrótce potem ruszyliśmy na podbój scen warszawskich klubów – graliśmy m.in. w Remoncie, Piwnicy pod Harendą, VooDoo cLUB, Składzie Butelek czy Klubokawiarni Towarzyskiej. W 2018 roku zespół wyruszał także kilkakrotnie poza granice Warszawy – wystąpiliśmy w łódzkim klubie rockowym New York, oraz na letnich festiwalach „Słońce Mazur” w Budach i „Zew Natury” we Włodawie". 

"Powietrze": https://youtu.be/a4B8u80ByAI

KONTAKT / AUTOR
Grzegorz Szklarek
Cantaramusic.pl
ZAŁĄCZNIKI
frank_love.jpg
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy