Debiutancka płyta Beyond The Event Horizon w ogólnopolskiej dystrybucji
6 listopada do polskich sklepów muzycznych trafi album "Event Horizon" poznańskiej grupy Beyond The Event Horizon.
2015-11-02, 17:17

Zespół Beyond the Event Horizon powstał w roku 2010 w Poznaniu z inicjatywy gitarzystów Marka i Adama. Ich muzyka to post-rock nie do końca trzymający się przetartych schematów, co daje im własną tożsamość muzyczną. Przez cały czas zespół aktywnie pracował nad materiałem muzycznym i uznaniem nie tylko lokalnej publiczności, zdobywając kilka wyróżnień podczas przeglądów kapel, a także biorąc udział w ważniejszych imprezach jak chociażby: poznański "Energia Lecha Festival" oraz supportując takie zespoły jak: Khuda czy Dorena. Beyond The Event Horizon wyróżniony został specjalną nagrodą Anny Józefiny Lubienieckiej (ex-wokalistka Varius Manx) w plebiscycie „Studenckie poniedziałki 2011r.” Przełomowym momentem dla zespołu stał się udział w POST ROCK FESTIVAL, gdzie zagrali przed Long Distance Calling (Niemcy) oraz Tune (Polska). Choć zespół ma na swoim koncie doświadczenia z wokalistką, obecnie postawił na twórczość instrumentalną.

Oparte na prostych riffach długie utwory o kosmicznym przestrzennym wybrzmieniu zabierają słuchaczy w pełną wrażeń podróż po wszech świecie. Utwory rozbrzmiewają z wolna, wybuchając harmonią dźwięków poszarpanych mocniejszymi uderzeniami w perkusję i struny gitary. Ambientowy klimat zapewnia bogata kompozycja efektów i klawiszy. Efektem pracy członków zespołu jest nagrany i zmiksowany w lutym 2013 r., w Perlazza Studio, materiał na debiutancki album pt. Event Horizon. Instrumentalna muzyka stworzona przez pięciu indywidualistów o różnych preferencjach muzycznych zaowocował różnorodnością. Ekspresja utworów wzrasta, aż do momentu kulminacyjnego w utworze "Sharper", by potem spokojnie opadać, aż do nastrojowej i rytmicznej "Shanity". Słuchacz spodziewać się może połączenia post rocka, metalu oraz muzyki psychodelicznej i progresywnej. Różnorodność dźwięków i stylów gwarantuje, że każdy znajdzie odzwierciedlenie swoich gustów muzycznych.

Grupa ma na swym koncie między innymi koncert z brytyjską grupą Antimatter (Warszawa, Progresja, 18.10.2015), a 30 listopada tego roku zagra w tym samym klubie jako gość uznanej, brytyjskiej grupy Crippled Black Phoenix. 

Skład: Adam "Kowal" Kowalka (gitara) Marek "Maras" Chorążyczewski (gitara) Paweł Michałowski (perkusja) Jakub Puszyński (bas) Tytus Adamczewski (klawisze/efekty)

Facebook: https://www.facebook.com/BTEHband

"Event Horizon": https://www.youtube.com/watch?v=vim1B19bFLc  

KONTAKT / AUTOR
Grzegorz Szklarek
Cantaramusic.pl
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy