Mordorsi z nowym singlem
"Liczy Się Dzień" to tytuł kolejnego singla promującego debiutancką ep-kę warszawskiej grupy Mordorsi.
2019-01-19, 10:05

Geneza nazwy Mordorsów wzięła się od Mordoru czyli warszawskiego zagłębia biurowego. Pierwsze piosenki zespołu nawiązywały do tematyki korporacyjnej, a inspiracją do stworzenia projektu był pomysł na wyśmianie “korpogadki” jako zapożyczonych meetingów, deadline'ów namiętnie nadużywanych w codziennym życiu zawodowym. Pomysłodawcami byli: gitarzysta Paweł Warchoł i wokalista Mike Majer, do których po krótkim czasie dołączył Hubert Mikulicz, dodając cajon, gitarę i harmonijkę. W 2017 roku Mordorsi przypadkowo poznali australijskiego saksofonistę Jaimiego Gibsona, który zaproponował spontaniczny występ na scenie Klubu Harenda. Dalsze zdarzenia sprawiły, że przeniósł się on do Polski i dołączył do zespołu. W 2018 roku dołączył również Mikołaj Kaniewski, który uzupełnił muzykę brzmieniem gitary basowej.

Zespół w swojej twórczości, poza korpotwórczością, nawiązuje również do wartości uniwersalnych, często delikatnie wyśmiewając zaobserwowaną rzeczywistość.

Mordorsi stworzyli wiele autorskich piosenek oraz własnych aranżacji coverów. Znakiem rozpoznawczym są: akustyczne brzmienie gitar w połączeniu z melodyjną linią saksofonu, harmonijki i wokalu.

"Liczy się dzień": https://www.youtube.com/watch?v=HbTj0UvLP-c

KONTAKT / AUTOR
Grzegorz Szklarek
Cantaramusic.pl
ZAŁĄCZNIKI
mordorsi.jpg
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy