Zobacz koncert Monstergod z Castle Party 2018
W piątek odbyła się premiera filmu z ubiegłorocznego koncertu duetu Monstergod na Castle Party Festival.
2019-04-08, 12:55

Wrocławsko - berliński duet znany jest przede wszystkim wśród fanów dark electro. Koncertowy materiał to niepodważalny dowód, że panowie wiedzą, jak porwać publiczność do tańca, ale muzyka, którą serwują doskonale broni się także poza parkietem. Eklektyczna, ale zaskakująco spójna, łączy w sobie melodyjne refreny, ciężkie gitary i przesterowane wokale. Znakiem rozpoznawczym zespołu jest od lat wykorzystanie w warstwie lirycznej utworów klasycznej poezji, z Baudelaire'm i Blake'm na czele. Hipnotyczne, niepokojące dźwięki w zaskakująco spójny sposób łączą w sobie różnorodne inspiracje - od Ladytron i The Sisters of Mercy, po Laibach i Ministry.

Koncertowy materiał zarejestrowany przy współpracy z Zaćma Visual Studio zawiera 9 utworów wybranych ze wszystkich 3 płyt zespołu. “Zagraliśmy numery, które są dla nas ważne w jakiś sposób, stanowiących pewien przełom w tym jaki sposób postrzegamy i tworzymy muzykę, zarówno pod względem kompozycyjnym jak i tekstowym.”

Nie bez znaczenia jest wybór utworu “I felt a funeral” z tekstem Emily Dickinson, który w pewnym sensie podsumowuje i zamyka dotychczasowy rozdział w działalności zespołu.

Koncert Monstergod na Castle Party 2018: https://youtu.be/YqDuD_BvweI

Na festiwalu w Bolkowie występowaliśmy już kilkakrotnie w różnych konfiguracjach – komentują członkowie zespołu. “Ponieważ niezbyt często gramy koncerty, to dla nas bardziej spotkania z przyjaciółmi niż występy przed publicznością, dlatego przygotowaliśmy się do tego koncertu bardzo starannie. Chcieliśmy zachować go na pamiątkę, jak zdjęcia w rodzinnym albumie.”  W efekcie powstało prawie 50 minut doskonale wyprodukowanej muzyki i intrygujących wizualizacji.

Materiał można zobaczyć od dziś na youtube.com, a także posłuchać na monstergod.com i w popularnych serwisach streamingowych (Spotify, Tidal, Deezer, Apple Music etc).

Nowa płyta z nowym premierowym materiałem pojawi się jeszcze w tym roku.KONTAKT / AUTOR
Grzegorz Szklarek
Cantaramusic.pl
ZAŁĄCZNIKI
monstergod1.jpg
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy