Pianista Ignacy Wróblewski wyda "Duos"
20 sierpnia na rynku ukaże się najnowszy album pianisty Ignacego Wiśniewskiego, zatytułowany „Duos”. Płyta nagrana m.in z Mikołajem Trzaską, ukaże się sumptem słowackiej wytwórni Hevhetia.
2021-08-18, 09:47

Album Ignacego Wiśniewskiego zatytułowany „Duos” został nagrany jesienią ubiegłego roku w towarzystwie czterech wybitnych artystów, poruszających się w stylistyce różnorodnej muzyki improwizowanej. W nagraniach wzięli udział: Mikołaj Trzaska (saksofon), Marcin Januszkiewicz (śpiew), Olo Walicki (kontrabas) oraz Michał Bryndal (perkusja). Płyta ukaże się 20 sierpnia sumptem słowackiej wytwórni Hevhetia i będzie dostępna do kupienia w większości krajów europejskich, jak również w Japonii i Korei. Album zostanie wydany na płycie kompaktowej, winylu i w dystrybucji cyfrowej, jak również zostanie dołączona do wrześniowej prenumeraty magazynu Jazz Forum. Formacja wystąpi także premierowo 21 sierpnia na żywo podczas Hevhet Fest 2021 w Koszycach na Słowacji. Koncert odbędzie się w godzinach wieczornych w Kasárne/Kulturpark przy ul. Kukučínova 2.

"Jungle": https://youtu.be/MBMfccp2Y2M

Ignacy Wiśniewski do współpracy przy albumie „Duos” zaprosił wybitnych muzyków improwizatorów. W nagraniach wzięli udział: saksofonista Mikołaj Trzaska, kojarzony ze sceną yassową i awangardową, oraz zespołem „Miłość” funkcjonującym w latach 90-tych; wokalista Marcin Januszkiewicz, solista teatrów muzycznych i zwycięzca Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu; kontrabasista Olo Walicki, który rozpoczynał karierę grając z legendami polskiej sceny jazzowej, a obecnie tworzący we własnym, unikatowym języku muzycznym; oraz perkusista Michał Bryndal, współpracujący na co dzień z zespołem Voo Voo, muzyk, który w niezwykle energetyczny sposób łączy jazz, pop i world music.

Od początku pracy nad albumem „Duos” przyświecała mi myśl, aby zbliżyć się do abstrakcyjnego pojmowania muzyki, a swobodna improwizacja okazała się wymarzoną drogą do osiągnięcia tego celu. Bardzo ważne było dla mnie również wyjście poza algorytmy, które otaczają nas ze wszystkich stron. Nagranie płyty z moimi idolami, czyli Olo, Mikołajem, Marcinem i Michałem, wzniosły ten projekt na wysokość szczytów Kilimandżaro. Podobnie jak ta góra składa się z kilku wulkanów, tak ten album jest jednym wielkim masywem o pięciu kraterach, które tylko czekają na wybuch - opowiada o płycie Ignacy Wiśniewski.

Ignacy Wiśniewski to pianista, aranżer, kompozytor i doktorant na Akademii Muzycznej w Gdańsku, gdzie pracuje ze studentami specjalności musical oraz jazz. Jest pianistą wykształconym zarówno klasycznie jak i jazzowo, komponuje muzykę do spektakli teatralnych i filmów. Ma na swoim koncie współpracę z teatrami dramatycznymi i muzycznymi w całej Polsce. Współpracuje również z aktorami, współtworząc recitale piosenki aktorskiej. Z własnym trio nagrał dwie autorskie płyty „Kantata Jazzowa” (2018) oraz „Jazz Shirim” (2016), który otrzymał miano Debiut Jazzowy Roku 2016.

Nagranie płyty Ignacy Wiśniewski „Duos” odbyło się w ramach programu stypendialnego ZAW Stoart.

KONTAKT / AUTOR
Grzegorz Szklarek
Cantaramusic.pl
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.