Zobacz jubileuszowy koncert De Łindows
Katowicka grupa De Łindows udostępniła zapis video koncertu z okazji 20-lecia zespołu, który odbył się 1 października w Zabrzu.
2022-12-30, 11:12

"Kiedy zaczynaliśmy naszą przygodę z muzyką w zimnym garażu na jednym z katowickich osiedli, nigdy bym nie przypuszczał, że potrwa ona aż XX lat. Zapraszamy Was serdecznie na ten wyjątkowy koncert, bo bez Was to wszystko nie miałoby sensu!"

Jagoda / De Łindows.

Dziękujemy naszym specjalnym gościom: Farben Lehre, The Analogs i Pull The Wire, których zobaczycie w utworach De Łindows.

Koncert odbył się 01.10.2022r. w zaprzyjaźnionym klubie CK Wiatrak w Zabrzu. Frekwencja i to co tam się działo przeszło nasze najśmielsze oczekiwania! Dziękujemy pięknie, że byliście!

De Łindows

Zapis koncertu: https://youtu.be/DbuMyujLKRo

De Łindows powstał w Katowicach w 2002r. Mają za sobą koncerty w Polsce, Czechach i na Słowacji. Występowali m.in. na takich festiwalach jak: Przystanek Woodstock/Pol'and'Rock Festival (zagrali tam trzykrotnie), B-Festival, Jarocin, Punk Island (SK), Underground Fest (SK), Keltska Noc (CZ), Hajnówka Rock Festival, Punk Fest, Czad Festiwal gdzie zagrali obok The Offspring, Billy Tallent czy Antiflag, Trasa Punky Regge Live. W 2018r. 2019r. i 2022r wystąpili na "Pomarańczowej Trasie" zespołu Kult. Zespół w 2022r. został zaproszony do Antyradia gdzie promował nowa płytę grając koncert na żywo.

Najnowsza siódma płyta nosi tytuł "Pożar w burdelu". Znajduje się na niej 15 nowych numerów i jest to kwintesencja 20 lat grania zespołu De Łindows.

Jest to połączenie ostrych numerów z celnymi i dosadnymi tekstami, takimi jak tytułowy "Pożar w burdelu" czy "Spacer w deszczu bomb".

De Łindows nie byłoby sobą, gdyby nie podeszło z przymrużeniem oka do niektórych istotnych spraw społecznych. Dlatego na płycie znajdziecie historię Janusza z Onr-u, który lubił jeździć na rowerze; kibola Dawida co po kresce był szczery. Skarżą się publicznie, bo nie chcą ich puszczać w Radio Maryja, a tak właściwie są tu po to by popsuć Ci dzień . W tym wybuchowym miksie agresywnych riffów i dających chwilę wytchnienia melodyjnych piosenek zespół czuje się najlepiej. singlami promującymi płytę są "Nielegalna" i "Nie chcą nas puszczać w Radio Maryja"

Płytę jako bonus dopełniają dwa covery "Spodnie z GS-u" Farben Lehre" oraz "Codziennie" Apatia.

KONTAKT / AUTOR
Grzegorz Szklarek
Cantaramusic.pl
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.