Lisa Gerrard i Jules Maxwell zapowiadają koncertową wersję "Burn"
12 maja ukaże się album koncertowy duetu Lisa Gerarrd i Jules Maxwell zatytułowany "One Night In Porto".
2023-04-12, 17:10

„One Night In Porto” to koncertowe wykonanie materiału z wydanego w 2021 roku albumu „Burn” duetu Lisa Gerarrd / Jules Maxwell. Odtworzenie materiału z płyty „Burn” w wersji koncertowej stanowiło nie lada wyzwanie. Zamiast po prostu odegrać ten album na żywo, Gerrad i Maxwell postanowili wykorzystać jego melodyjne tematy i dźwiękowe struktury jako bazę do stworzenia czegoś nowego. Spędzili cztery deszczowe dni na próbach w małym teatrze w portugalskim Espinho, a następnie wyruszyli w podróż po całym kraju, aby zaprezentować ich dzieło na żywo.

Album „One Night in Porto” został zarejestrowany podczas trzeciego koncertu na trasie, który obył się 23 listopada 2022 roku w słynnym na całym świecie Casa Da Música w Porto.

Z Julesem Maxwellem siedzącym przy fortepianie Steinway'a i Lisą Gerrard stojącą naprzeciwko, koncert zaczyna się od tajemniczych dźwięków utworu „Heleali (The Sea Will Rise)”. Jej partie wokalne podczas tego występu są oszałamiające, a mocna gra Julesa Maxwella na fortepianie i jego niepowtarzalny głos, wraz z dodatkową instrumentacją Jamesa Chapmana i Davida Kuckhermanna, zapewniają całkowicie świeżą odsłonę wszystkich siedmiu kompozycji z albumu „Burn”.

Lisa Gerrard: "Jules Maxwell i ja rozpoczęliśmy naszą twórczą współpracę w Dead Can Dance i natychmiast zdaliśmy sobie sprawę, że łączy nas zamiłowanie do improwizacji. „One Night in Porto” to przejmujący zapis koncertów „Burn”, które zagraliśmy w Portugalii w zeszłym roku i z wielką przyjemnością się nim teraz dzielę ze słuchaczami."

Jules Maxwell dodał: "To dla mnie ogromny przywilej dzielić scenę z Lisą. Album studyjny „Burn” został nagrany głównie w czasach izolacji, więc było dla mnie wielką radością, wykonanie go na żywo z Lisą. Na koncercie nasza muzyka wznosi się w sposób, jakiego nigdy sobie nie wyobrażałem".

Album „One Night In Porto” będzie dostępny na platformach streamingowych od 12.05.2023, zaś CD i oliwkowo-zielony winyl (180 g) będzie można kupować od 30.06.2023. Zamówienia będzie można składać od 28.04 https://orcd.co/onenightinporto

Lisa Gerarrd i Jules Maxwell wystąpią 1 lipca w łódzkim Teatrze Wielkim w ramach 15. edycji Festiwalu Soundedit, będzie to ich jedyny europejski koncert promujący „One Night In Porto”. Bilety na to wydarzenie można już nabywać tutaj: https://www.bilety24.pl/koncert/634-soundedit-23-lisa-gerrard-jules-maxwell-the-burn-concert-87506?id=472248

KONTAKT / AUTOR
Grzegorz Szklarek
Cantaramusic.pl
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.