undertheskin wróciło z nowym singlem
Czołowy polski post-punkowy projekt undertheskin wydał kompozycję "Freezing Lights".
2023-05-24, 17:47

undertheskin znów po mistrzowsku gra z emocjami i sentymentem słuchacza. Fani dźwięków spod znaku 4AD, The Cure, New Order czy Editors z pewnością odnajdą się w nim doskonale. Jednakże w przypadku "Freezing Lights" nie sposób nie odnieść wrażenia, że brzmienie zespołu staje się klasą samą w sobie.

Klip "Freezing Lights": https://youtu.be/M1II5PQAyE4

"Freezing Lights" sprawnie splata popową wręcz przebojowość z nostalgią i już od początku uderza zimną falą dźwięku. Z jednej strony łączy wszystkie charakterystyczne cechy stylu undertheskin, z drugiej jest zupełnie nowym otwarciem. Ten muzyczny dialog masywnych syntezatorów z post-punkowymi gitarami prowadzi do pełnego dramaturgii refrenu, w którym poruszające partie wokalne wprowadzają nas coraz głębiej w melancholie i narastającą atmosferę utworu. Jest to opowieść o kruchości tego czego doświadczamy oraz poczuciu uwięzienia w we własnym życiu. O samotności pośród świateł miasta i tym, że nic nie jest nam dane na zawsze... W warstwie muzycznej jest to również najbardziej “zespołowy” utwór w historii undertheskin - skomponowany został wspólnie z muzykami z live składu - Tomem i Maćkiem. Z jednej strony jest zakończeniem pewnej historii i pewnego etapu, a z drugiej wyznacza kierunek i definiuje brzmienie nowego albumu ... - Void.

undertheskin powstał w 2015 r. z inicjatywy Mariusza [Void’a] Łuniewskiego - wokalisty, multiinstrumentalisty i producenta. Ma na koncie dwa doskonale przyjęte albumy [undertheskin 2016 r. , N E G A T I V E 2019 r.] oraz EP "End This Summer" [2020 r], które zyskały międzynarodowe uznanie, zaowocowały szeregiem pozytywnych recenzji oraz koncertów w europie [w towarzystwie m.in. The Soft Moon, She Past Away, Clan of Xymox, Drab Majesty, Lebanon Hanover etc.].

KONTAKT / AUTOR
Grzegorz Szklarek
Cantaramusic.pl
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.