Olga Boczar przypomina twórczość Juliana Tuwima
Wokalistka i pedagog Olga Boczar wydała utwór "Jakże ci powiem o miłości" będący pierwszą zapowiedzią jej nowej płyty "Oddycham".
2023-05-24, 17:50

Utwór „Jakże Ci powiem o miłości” pochodzi z nowej płyty Olgi Boczar „Oddycham”, która ukaże się 6 października.

Klip "Jakże Ci powiem o Miłości": https://youtu.be/QeVHYbT9htA

Jeden z pierwszych utworów, które napisałam do tekstu Juliana Tuwima z myślą o kolejnym albumie. Tekst w moim odczuciu piękny - opowiadający o miłości, pięknie natury i wdzięczności za to, co często wydaję się niezauważalne, zwyczajne i codzienne. Pisząc do niego muzykę bardzo czułam w wyobraźni zapach wiosny, traw, lasu, powiewu wiatru i miłości.

Tekst pochodzi z tomiku "Juwenilia 1" i jest jednym z młodzieńczych wierszy Juliana Tuwima. Utwór oparty o nieco etniczną melodię w połączeniu z brzmieniem jazzowej sekcji rytmicznej i kwartetu smyczkowego powoduje, że utwór nabiera sentymentalnego, jazzowo - folkowego charakteru".

"Oby takiej niestrudzonej miłości zawsze było wokół nas jak najwięcej - i tej skierowanej do życia i budzącej się natury i tej do, i od drugiego człowieka! Niech się mnoży i niesie w świat.”

Artystka o nowym albumie: „Napisałam płytę w hołdzie polskiemu wieszczowi Julianowi Tuwimowi. Jest ona kompilacją ośmiu utworów inspirowanych muzyką żydowską. Sześć z nich to kompozycje napisane do tekstów Juliana Tuwima i zawierające w sobie elementy muzyki żydowskiej, zaś dwa pozostałe to starodawna pieśń żydowska „Puncha, puncha” zaśpiewana w tradycyjnym języku ladino, oraz tytułowy utwór „Oddycham” będący utworem autorskim zarówno w warstwie tekstowej, jak i muzycznej, inspirowany żydowską pieśnią „Volekhl”. Płytę nagrałam z m.in. Łukaszem Ojdaną (piano), Andrzejem Gondkiem (gitara), Wojciechem Pulcynem (kontrabas), Sebastianem Frankiewiczem (perkusja), Karolem Makowskim (puzon), Przemysławem Florczakiem (saksofon, klarnet, flet), Zbyszkiem Chojnackim (akordeon), Michałem Zaborskim (wiolonczela) oraz kwartetet smyczkowym „Street Quartet”. Aranżacjami sekcji dętej zajmowali się Karol Makowski i Przemek Florczak, natomiast kwartet smyczkowy aranżował Nikola Kołodziejczyk.

Olga Boczar – wokalistka, flecistka, songwriterka, W 2012r. założyła zespół, z którym do chwili obecnej nagrała dwa autorskie albumy – „Little Inspirations” i „Tęskno mi, tęskno”. Za płytę „Little Inspirations” nominowana do prestiżowej nagrody Fryderyki 2016 w kategorii - „Fonograficzny Debiut Roku”, druga „Tęskno mi, tęskno”.Za płytę „Little Inspirations” nominowana do prestiżowej nagrody Fryderyki 2016 w kategorii - „Fonograficzny Debiut Roku”.Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach. Od 2017r. doktor sztuki z nadania Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie. Wielokrotnie brała udział w nagraniach dla programów telewizyjnych.Brała udział w wielu festiwalach i koncertach w kraju i za granicą, m.in. wielokrotnie podczas Międzynarodowego Festiwalu „Jazz Jamboree” w Warszawie, 50. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, Reggae Festiwalu w Ostródzie, czy konferencji TEDxWarsaw. Wykładowca w klasie musicalu na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie oraz w klasie śpiewu jazzowego w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

KONTAKT / AUTOR
Grzegorz Szklarek
Cantaramusic.pl
ZAŁĄCZNIKI
olga-boczar.png
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.