Sexy Suicide wspomina
Ukazał się czwarty już singel sosnowiecko-poznańskiego duetu Sexy Suicide zapowiadający nową trzecią płytę długogrającą.
2024-03-20, 11:05

Po singlach "Nic", "Klatka" i "Nikt nie woła" sosnowieccy punkowcy synth popu prezentują następną kompozycję. Jak mówi lider zespołu Poldek: "..."Wczoraj" to słodko-gorzki numer o naszym mieście, przyjaźni i rozczarowaniu, smutne spojrzenie wstecz na ludzi i miejsca których już tutaj nie ma. Po roku 2010 wszystko zaczęło się zmieniać, co nas romantyków z blokowisk bardzo dotyka, a często stanie w miejscu wymaga więcej odwagi niż pójście do przodu...".

Utwór jest kolejną piosenką zapowiadającą nowy album "Wspomnienia martwego miasta", który ukaże się latem tego roku nakładem Music Corner Records. Za realizację teledysku odpowiada jeden z czołowych przedstawicieli polskiego streetartu i utalentowany artysta industrialnych sztuk wizualnych Bartek Stypka, za realizację nagrań natomiast Kamil Łazikowski znany z kultowego zespołu Cool Kids Of Death.

Sexy Suicide to sosnowiecki duet powstały w 2012 roku jako Neon Romance. Od 2014 funkcjonuje pod nazwą Sexy Suicide. Ma na koncie dwa albumy: „Intruder” (2016) oraz „We Will Die As One” (2020) oraz ep-kę „S.O.S.” z 2022 roku. Grupę tworzą: wokalistka Monika Kaptur oraz klawiszowiec i kompozytor Bartosz "Poldek" Salamon. Głównymi inspiracjami zespołu są: synth pop, industrial, post-punk, cold-wave, italo disco, kino i moda lat 80. XX wieku.

Singel "Wczoraj 2005": https://open.spotify.com/track/1OaXwqMUkNXmlRviVtCs0Z?si=f5d77374a58b4d72

KONTAKT / AUTOR
Grzegorz Szklarek
Cantaramusic.pl
ZAŁĄCZNIKI
sexy-suicide.png
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.