Łódzkie Hedone zapowiada "600 Lat Samotności"
Ukazał się singel "W mojej głowie ciągle słowa" anonsujący nową płytę łódzkiej grupy Hedone zatytułowaną "600 lat samotności". Premiera albumu odbędzie się 12 lipca.
2024-04-29, 11:37

Lider Hedone Maciej Werk tak opowiada o tej piosence: „Utwór W Mojej Głowie Ciągle Słowa czekał wiele lat na ukończenie. Zgodnie z moją ulubioną kartą z talii Obligue Strategies “Use an old idea”- Briana Eno, sięgnąłem po stary riff gitarowy zapisany na dyskietce 3,5 calowej z mojego samplera, którego używałem przy produkcji pierwszych płyt Hedone. Tekst po latach nabrał jeszcze mocniejszego znaczenia, głos wokalistki Izes dopełnił całości, co w połączeniu z teledyskiem czyni ten utwór jeszcze mocniejszym.”

„600 lat samotności” będzie pierwszym w pełni polskojęzycznym wydawnictwem Hedone i następcą wydanego 31 grudnia 2020 roku, znakomicie przyjętego albumu „2020”.

Maciej Werk: “To płyta o przemijaniu, odchodzeniu, zmęczeniu otaczającym światem, ale z drugiej strony też o nadziei i poszukiwaniu radości życia”.

Album powstał z pomocą Marcina Borsa, jednego z najbardziej zapracowanych polskich producentów. „600 lat samotności” ukaże się na CD i LP nakładem labela New Sun – odłamu GAD Records, wersje cyfrowe zawierać będą dodatkowy utwór.

Hedone powstało na początku lat 90. w Łodzi. Zespół należy do grona najbardziej nowatorskich, niepoddających się zaszufladkowaniu formacji. Można śmiało stwierdzić, stanowi niezwykle wartościowy, wręcz nieodłączny już element polskiej sceny muzycznej ostatnich czterech dekad. Po piętnastu latach milczenia Hedone powróciło z nowym albumem „2020”, który ukazał się 31 grudnia 2020. Maciej Werk nagrywa płyty rzadko, ale gdy wchodzi do studia to oznacza, że ma coś ważnego do powiedzenia. Tak samo jest wypadku „600 Lat Samotności”.

Po wydaniu „2020” zespół zagrał koncerty m.in. na festiwalach: Castle Party (2021 r.), Jarocin (2022 r.), Opole Alternatywa (2022 r.), Summer Dying Loud (2022 r.), Łódź Summer Festiwal (2023 r.) i wiele innych. W roku 2022 nakładem GAD Records ukazała się długo wyczekiwana reedycja debiutanckiego albumu „Werk” (1994 r.). Premiera nowego albumu zbiegnie się z koncertem na tegorocznym, jubileuszowym Festiwalu Castle Party w dniu 12 lipca.

Klip "W Mojej Głowie Ciągle Słowa": https://youtu.be/3ZY_7b6UedM?si=T6zKaXlf8uvdejnn

KONTAKT / AUTOR
Grzegorz Szklarek
Cantaramusic.pl
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.