Na Tak zrobili "Krok Milowy"
Lubelsko-warszawski duet Na Tak wydał pierwszą w tym roku premierową kompozycję zatytułowaną "Krok Milowy".
2024-05-25, 15:53

Utwór brzmieniem nawiązuje do elektroniki końca lat 90tych i zdradza fascynację zespołu muzyką Boards of Canada. Jednak to nie wszystko, co sprawia, że "Krok milowy" jest świeżym powiewem w twórczości Na Tak.

Klip "Krok Milowy": https://youtu.be/nDNORda-J54?si=GjdnhThfLyBRrAP3

Utwór jest jak chłodne lody w upalny dzień. Mocny bit i bas, do tego melodyjne syntezatory i delikatny wokal, a wszystko to zanurzone we wszechobecnym szumie.

Jednakże za poukładaną i miarową warstwą muzyczną "Kroku milowego" kryje się też głębsze przesłanie. Piosenka, w której delikatny, nieco wyobcowany wokal Doroty splata się z subtelnymi dźwiękami syntezatorów, przenosi słuchaczy w hipnotyzujący świat bohaterki.

Tekst utworu poskramia i rozprawia się z poglądem o nieuniknionym postępie, ekonomicznym rozwoju i uczestnictwie w nim Całej Ludzkości. Tak jak babcia, która nadal nie poradziła sobie z denominacją złotego, tak my nie radzimy sobie z technologią i jej konsekwencjami.

Jednak to nie tylko dźwięki i słowa sprawiają, że "Krok milowy" wart jest wysłuchania. Teledysk stworzony przez Na Tak to prawdziwe cacko sztuki wizualnej. Mamy w nim etiudę o trzech świnkach, sympatycznych szczurkach i baśń o Czerwonym Kapturku. Bajkowe nawiązania w ciekawy sposób uzupełniają przesłanie piosenki. To dowcipne i zarazem celne podejście do tematu, który niekonwencjonalnie prowokuje do refleksji.

"Krok milowy" to wiec nie tylko letnia muzyczna propozycja Na Tak, to także nietuzinkowy pomysł na syntezę dźwięków, słów i obrazu w muzyce pop. Syntezę dobrze znaną stałym fanom zespołu, która to z pewnością możne zdobyć uznanie również nowych słuchaczy.

KONTAKT / AUTOR
Grzegorz Szklarek
Cantaramusic.pl
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.