Józef Skrzek wydał "Odyseję Miłości"
Dedykowany pamięci Aliny Skrzek koncert z czerwca 2023 roku, pełen gości i zaskakujących brzmień. W koncertowej historii Józefa Skrzeka były występy ważne i znaczące. „Odyseja miłości” jest najważniejsza.
2024-05-25, 15:56

„Odyseja miłości” to ukoronowanie poszukiwań Józefa, któremu od dawna marzyła się muzyka uniwersalna. Taka, która nie potrzebuje podziału na gatunki. Taka, która wypływa z wnętrza i pozwala w jednej formule zmieścić i kameralistykę, i eksperymentalnie traktowane skrzypce, i misterne faktury organów piszczałkowych, i folklor beskidzki, i elektroniczne brzmienie syntezatorów Mooga. To wszystko w „Odysei miłości” jest, spajane różnorodnymi partiami wokalnymi i brawurowymi popisami instrumentalnymi – nie tylko lidera. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Steve Kindler, Ela Skrzek, Aleksandra Poniszowska, Mirosław Muzykant, Henryk Jan Botor oraz projekt Symfonia Beskidzka. W repertuarze – szeroki przekrój z całego dorobku Józefa Skrzeka, począwszy od utworów znanych jeszcze z wykonania SBB („Z których krwi krew moja”, „Tylko Ciebie stworzyć nie mogę”), przez solową klasykę („Szczęśliwi z miasta N.”, „Miłość”, „Zmartwychwstanie”) po kompozycje najnowsze („Rainbow”, „Jesteś marzeniem, jesteś natchnieniem”).

Utwór "Jesteś marzeniem, jesteś natchnieniem": https://youtu.be/zIxIpLcLpNg?si=bYAnRHvrkopn1zL_

Józef Skrzek – fortepian, organy piszczałkowe, syntezatory, śpiew

prof. Henryk Jan Botor – organy piszczałkowe

Mirosław Muzykant – instrumenty perkusyjne

Steve Kindler – skrzypce 9-strunowe

Karina Skrzeszewska-Trapezanidou – sopran

Ela Skrzek – wokal

Aleksandra Poniszowska – sopran

Chór Oktoich

Symfonia Beskidów:

Zbigniew Wałach – skrzypce, śpiew

Joachim Mencel – lira korbowa , fortepian

Wojciech Golec – akordeon

Marcin Żupański – saksofon sopranowy, klarnet basowy

Zuzanna Węglarz – skrzypce

Piotr Szczotka – skrzypce, śpiew

Paulina Kupczyk – skrzypce, śpiew

Karolina Kupczyk – altówka, śpiew

Łukasz Juroszek – altówka

Martin Wałach – kontrabas

KONTAKT / AUTOR
Grzegorz Szklarek
Cantaramusic.pl
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.