Peter Guellard z łódzkiego Blitzkriegu zaprezentował projekt Dichro
Peter Guellard czyli mieszkający od 32 lat w Pittsburghu Piotr "Dyda" Czyszanowski z łódzkiej grupy Blitzkrieg zapowiedział premierę albumu "Stained Glass" grupy Dichro, który ukaże się 24 sierpnia.
2024-06-03, 09:44

W kwietniu 2020 roku, pośród chaosu zmieniającego się świata, Peter Guellard, znany basista legendy rocka industrialnego z Pittsburgha Venus in Furs, były członek grup Mace oraz The Electric Hellfire Club, a także lider łódzkiej nowofalowej grupy Blitzkrieg (istniała na przełomie lat 80 i 90. oraz reaktywowała się w 2019 roku) rozpoczął wyjątkowy eksperyment muzyczny. Zbierając kadrę lokalnych muzyków, Guellard zaaranżował internetowy cover kultowego, ale "uprzemysłowionego" folkowego klasyka "Man of Constant Sorrow", nasycając go elektronicznym pazurem, który zelektryzował słuchaczy. Z tej wirtualnej współpracy wyłonił się projekt Dichro, dynamiczny kwartet gotowy do przedefiniowania granic mroczniejszych rodzajów muzyki. W sierpniu 2020 roku oficjalnie zadebiutowały hipnotyzującym coverem i towarzyszącym mu teledyskiem do utworu "The Ubiquitous Mr. Lovegrove" z repertuaru zespołu Dead Can Dance. Do Guellarda dołączyli: gitarzysta Dirk Miller (Rusted Root, Uprooted), perkusista i uznany perkusista Tracey Whorton (Venus In Furs, Jenn Wertz Band) oraz wokalistka, autorka tekstów, tancerka i aktorka Charmaine Freemonk, która wróciła do Pittsburgha po kilku latach spędzonych na trasie z Amazing Acro Cats i przeprowadzce z Austin do Nowego Orleanu i Atlanty.

Klip "Mercy": https://youtu.be/0LZHhontjXk?si=_spc7uRM__Bw5gyW

Napędzany symbiotyczną kreatywnością Charmaine i Petera, Dichro wyruszył w podróż dźwiękowych poszukiwań, tworząc debiutancki album zatytułowany "Stained Glass" w The Church Recording Studio, a później w Psychotribe Studio w Pittsburghu. Od zdalnie zarejestrowanych demówek po sesje studyjne, ich duch współpracy tchnął życie w każdy utwór, co zaowocowało kolekcją utworów, które przesuwają granice hymnicznego darkwave'u. Debiutancki singiel zespołu, "One Lane Bridge", któremu towarzyszy zapadający w pamięć teledysk przypominający "The Blair Witch Project", posłużył jako surowe odzwierciedlenie niepokoju i strachu wywołanego przez wirusa COVID. Za pomocą przesłania wzywającego do czujności w obliczu niepewności, Dichro oddaje frustracje świata pogrążonego w chaosie. Po sukcesie debiutu, Dichro zaprezentował singel "Strangled". Z każdym kolejnym wydawnictwem Dichro zagłębia się w złożoność ludzkiego doświadczenia, tkając gobelin dźwięków, które rezonują z publicznością na całym świecie.

Po podpisaniu kontraktu z wytwórnią Distortion Productions w marcu 2024 roku, Dichro jest gotowy do wydania swojego debiutanckiego albumu "Stained Glass" 23 sierpnia 2024 roku, obiecując dźwiękową podróż niepodobną do żadnej innej. Zacierając granice między muzyką a sztuką wizualną, ich występy na żywo zawierają wykonane na zamówienie tła wideo i spersonalizowane pokazy świetlne, przekształcając każdy pokaz w transcendentne doświadczenie.

KONTAKT / AUTOR
Grzegorz Szklarek
Cantaramusic.pl
ZAŁĄCZNIKI
dichro.png
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.