Cereus w otchłani
Warszawska formacja Cereus zaprezentowała klip do utworu "Abyss".
2018-06-25, 09:16

„Abyss” to drugi klip warszawskiej grupy Cereus promujący jej nowy album „Dystonia”. Wokalista Michał Dąbrowski tak opisuje tę kompozycję: „Swoista skarga kukiełki do swego stwórcy. Niby uformowana na podobieństwo kreatora, ale ciągle na sznurkach, nie słuchana, nie dostrzegana i bez możliwości na pełne decydowanie o sobie. Na własne potrzeby nazywam to „Modlitwą Pinokia””.

"Abyss": https://youtu.be/PU6A2pTqbXE

„Dystonia” to opowieść o chorobie zwanej życiem. Pomiędzy Kartezjańskim Cogito Ergo Sum, reprezentującym u nas przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, można znaleźć opowieści o ludzkiej fortunie, od narodzenia do śmierci, poszukiwaniu miejsca w danej nam przestrzeni i powodu do istnienia.

Warszawski zespół Cereus powstał w 2012 roku, określa swoją muzykę mianem post-progress (Post-prog). Jego twórczość jest wypadkową inspiracji płynącej z instrumentarium muzyki post-rockowej oraz post-metalowej, z elementami alternatywnego i progresywnego klimatu, jak: Marillion, Caspian, czy A Perfect Circle.

 W maju 2013 roku CEREUS opublikował EP-kę „Light Under the Blue Wave”, a w lutym 2014 roku wydał singla „Cassiopeia”, który trafił na: ekskluzywne wydanie dwupłytowego digipacka „Cold Wind is the Promise of a Storm” portalu Post-rock PL, "Progstravaganza XIX:Convergence"oraz pojawił się na znanych portalach Puregrainaudio i HardRockHeaven. 

Grupa Cereus wystąpi 29 czerwca (piątek) na koncercie promującym „Dystonię” w warszawskim VooDoo Club (ul. Prymasa Tysiąclecia 48a). Szczegóły koncertu: https://www.facebook.com/events/448391005603427/ 

KONTAKT / AUTOR
Grzegorz Szklarek
Cantaramusic.pl
ZAŁĄCZNIKI
cereus.jpg
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy